Piastri: Na Leclerca jsem nemohl zaútočit, moje auto bylo příliš široké | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Piastri: Na Leclerca jsem nemohl zaútočit, moje auto bylo příliš široké

Podle druhého Oscara Piastriho nebylo možné zaútočit v průběhu Velké ceny Monaka formule 1 na první pozici, kterou po celý závod držel Charles Leclerc.

Australan v barvách McLarenu strávil 78 kol za zády Leclerca. Kvůli úzké městské trati a současným širokým monopostům podle něj ale nebylo možné pokusit se zaútočit na vítězství.

„Byl to náročný závod. Na začátku bylo tempo neskutečně pomalé a jednou jsem naznačil útok před tunelem, ale neměl jsem dostatečně malé auto na to, abych se tam vešel,“ řekl Piastri.

Piastri jako všichni piloti využil přerušení závodu k přezutí pneumatik. Nakonec získal první letošní stupně vítězů.

„Byl to skvělý víkend a je fajn konečně si připsat dobrý výsledek. Posledních pár víkendů jsme byli velmi silní, ale neukázali jsme to ve výsledcích. Je proto příjemné získat pódium, a jaké lepší místo pro to zvolit?

„Charles byl celý víkend silný a byl rychlý od prvního kola. Myslím, že bych musel v kvalifikaci udělat něco opravdu speciálního, abych ho porazil. Příležitost tam skoro byla, ale muselo by to zřejmě být nejlepší kolo mého života. S druhým místem jsem spokojen, dobrý výsledek pro tým.“

Norris pod stupni vítězů

1,1 sekundy za třetím Carlosem Sainzem projel cílem na čtvrté pozici druhý pilot McLarenu Lando Norris.

„Dobrý výsledek týmu. Získali jsme spoustu bodů, což jsme přesně chtěli. Jak jsme ale očekávali, nebyla tam žádná příležitost posunout se vpřed, obzvlášť po červené vlajce na začátku. Smůla, že jsme po prvním startu znovu klesli na čtvrté místo. Dnes jsme toho nemohli moc dělat, ale zůstali jsme tam a získali dobré body pro tým,“ řekl Norris.

Doporučujeme

Články odjinud