Piastri dělá opravdu velký výkonnostní progres, chválí nováčka šéf McLarenu Stella

Šéf McLarenu Andrea Stella prohlásil, že nováček ve službách jím řízeného týmu Oscar Piastri předvedl od začátku sezony velké zlepšení.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Piastri dělá opravdu velký výkonnostní progres, chválí nováčka šéf McLarenu Stella  | Foto: Getty Images / Clive Mason

I když má za sebou Oscar Piastri v roli závodního pilota F1 teprve jedno předsezonní testování a dva závody, všímá si jeho šéf z McLarenu Andrea Stella velkého výkonnostního zlepšení, které Australan předvedl.

Bývalý šampion F3 i F2 sice neodstartoval sezonu úplně nejlépe, když se mu v Bahrajnu nepodařilo postoupit z první části kvalifikace a ani v následném závodě si příliš radosti neužil, jelikož musel kvůli technickému problému odstoupit.

V Saúdské Arábii předvedl mladý Australan lepší výkon. Nejprve ukázal rychlost v sobotním boji o pole position, v němž se probojoval až do elitní desítky, a poté ukázal svůj potenciál i v závodě. Kvůli kolizi z úvodu, která vyústila v poškození předního křídla jeho vozu a ve ztrátu drahocenného času, sice na body nemohl pomýšlet, ale i tak si dokázal v přímém souboji poradit s týmovým kolegou Landem Norrisem.

„U Oscara jsme zaznamenali opravdu výrazný výkonnostní pokrok. To je určitě pozitivní, ale pro mě se nic nemění. Musíme tvrdě pracovat na zlepšení auta a vrátit se tam, kam bychom měli patřit,“ prohlásil podle Autosportu šéf McLarenu Andrea Stella, který si uvědomuje, že současná mizérie stáje z Wokingu není způsobena jezdci.

„Neřekl bych, že by udělal jeden velký skok. Jde podle mě o postupný pokrok. Pokud se podíváme na první trénink (v Saúdské Arábii, pozn. red.), tak byl více konkurenceschopný než v Bahrajnu a totéž platilo i o dalších jízdách,“ uvedl Stella na adresu Piastriho.

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Austrálie od 80. let po dnešek

Témata článku: , ,