Petrovovu cestu do závodní sedačky brzdí nerozhodný sponzor

Manažerka Vitalije Petrova prozradila, že stále jedná o závodním angažmá pro svého jezdce, ale v tuto chvíli závisí na nejmenovaném sponzorovi.
Petrovovu cestu do závodní sedačky brzdí nerozhodný sponzor

Petrov závodil dva roky pro tým Renault, ale v současnosti je bez místa. Ačkoliv je startovní listina letošního šampionátu oficiálně uzavřená, Petrovova manažerka Oxana Kosačenková vede rozhovory o závodní sedačce.

Identitu týmu neprozradila, ale mělo by se jednat o Caterham a místo Jarna Trulliho. Úspěšnému uzavření jednání ale brání sponzor, který se zdráhá ruského závodníka podpořit.

"Samozřejmě není (Petrov) úplně v pohodě, protože jsme očekávali, že bude (sponzor) jednat trochu rychleji," řekla Kosačenková pro agenturu Ria Novosti. "Bez těchto rozhodnutí se nemůžeme pohnout."

Pokud by se Kosačenkové nepodařilo uzavřít smlouvu na závodní sedačku, spíš než pozici záložního jezdce by pro Petrova volila jiné řešení. "Řekla bych, že máme jiné možnosti. Soustředím se spíš na tyto možnosti. Pokud během následujících dní neuspějeme, budeme jednat také s Pirelli. S Pirelli jsme zatím (o místě testovacího jezdce) nejednali."

Tezi, že je Trulliho sedačka stále k mání, podporuje plán testů Caterhamu. V Jerezu má jezdit první dva dny Kovalainen, třetí den van der Garde a až na poslední den v pátek by měl CT01 dostat Trulli.

Další článek: Williams prezentoval svůj letošní vůz FW34

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.