Petrovovu cestu do závodní sedačky brzdí nerozhodný sponzor

Manažerka Vitalije Petrova prozradila, že stále jedná o závodním angažmá pro svého jezdce, ale v tuto chvíli závisí na nejmenovaném sponzorovi.
Petrovovu cestu do závodní sedačky brzdí nerozhodný sponzor

Petrov závodil dva roky pro tým Renault, ale v současnosti je bez místa. Ačkoliv je startovní listina letošního šampionátu oficiálně uzavřená, Petrovova manažerka Oxana Kosačenková vede rozhovory o závodní sedačce.

Identitu týmu neprozradila, ale mělo by se jednat o Caterham a místo Jarna Trulliho. Úspěšnému uzavření jednání ale brání sponzor, který se zdráhá ruského závodníka podpořit.

"Samozřejmě není (Petrov) úplně v pohodě, protože jsme očekávali, že bude (sponzor) jednat trochu rychleji," řekla Kosačenková pro agenturu Ria Novosti. "Bez těchto rozhodnutí se nemůžeme pohnout."

Pokud by se Kosačenkové nepodařilo uzavřít smlouvu na závodní sedačku, spíš než pozici záložního jezdce by pro Petrova volila jiné řešení. "Řekla bych, že máme jiné možnosti. Soustředím se spíš na tyto možnosti. Pokud během následujících dní neuspějeme, budeme jednat také s Pirelli. S Pirelli jsme zatím (o místě testovacího jezdce) nejednali."

Tezi, že je Trulliho sedačka stále k mání, podporuje plán testů Caterhamu. V Jerezu má jezdit první dva dny Kovalainen, třetí den van der Garde a až na poslední den v pátek by měl CT01 dostat Trulli.

Další článek: Williams prezentoval svůj letošní vůz FW34

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10