Petrovovi pomůže k setrvání u Renaultu souboj s Alonsem

Majitel týmu Renault Gérard Lopez přiznal, že Vitalij Petrov stoupl v jeho očích díky souboji, který svedl s Fernandem Alonsem v Abú Zabí. K prodloužení smlouvy teď Rusovi stačí správně odpovědět na otázky týmu.
Petrovovi pomůže k setrvání u Renaultu souboj s Alonsem

"V Abú Zabí ukázal, že když chce, tak umí," řekl Lopez o Petrovovi pro Espn. "Není důvod, aby Vitalij nepatřil během své kariéry mezi pět nebo šest nejlepších jezdců. Abú Zabí nás přimělo přehodnotit jeho pozici a rádi bychom s ním podepsali, ale teď je pryč. My bychom si s ním rádi sedli, podívali se mu do očí a zjistili, jestli to, co dokázal v Abú Zabí v závodě, může zopakovat v příští sezóně v trénincích, kvalifikacích a závodech."

Podle Lopeze předvedl Petrov v poslední Grand Prix výkon, který si zaslouží zvláštní pozornost. "Znám hodně jezdců a mnozí z nich jsou mými přáteli, ale neznám žádného nováčka nebo dokonce zkušenějšího jezdce, který by dokázal za sebou udržet Alonsa 40 kol, a to ne agresivním blokováním, ale jen rychlou a konzistentní jízdou," řekl.

Petrov předvedl, že závodit umí, takže místo pro další sezónu má u Renaultu téměř jisté. Teď jen záleží, jak se postaví ke svým chybám. "Vypadá to dobře, ale neuzavřeme to, dokud si nesedneme a nedostaneme odpovědi na věci, které se nám nelíbily," vysvětloval Lopez. "Pokud se nám ty odpovědi budou líbit, bude příští rok jezdit."

Majitel týmu Renault zároveň popřel, že by Petrova potřeboval kvůli jeho sponzorům. Vazba na ruský trh je podle něj sice užitečná, ale finance by Francouzi mohli získat i jinak. "Určitě to není věc peněz, protože je tu mnoho jezdců, kteří jsou ochotni za místo zaplatit hodně peněz, a jde o mnohem větší částky, než by přinesl jakýkoliv sponzor Vitalije," dodal.

Rozhodnuto o osudu Petrova by mělo být v první polovině prosince.

Diskuze (112) Další článek: Kovalainen ztratil při nehodě v Závodě šampionů vědomí, ale je v pořádku
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
11:45 | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10