Petrov ve formuli 1 neskončí, slibuje jeho manažerka

Petrovova manažerka Oxana Kosačenková tvrdí, že Vitalij Petrov bude ve formuli 1 jezdit i nadále. Pro který tým, chce oznámit během dvou týdnů.
Petrov ve formuli 1 neskončí, slibuje jeho manažerka

Vitalij Petrov závodil dva roky pro Renault, a i když měl platnou smlouvu i na příští rok, svoji sedačku minulý týden ztratil. Dostal ji Romain Grosjean.

Kosačenková trvá na tom, že se ruský pilot rozchází s Renaultem v dobrém, a poděkovala zejména majiteli stáje Gérardu Lopezovi za příležitost, kterou Petrov dostal.

"Historie Ruska a Vitalije Petrova ve formuli 1 se teprve začala psát," ujistila jezdcova manažerka. "Velmi brzy budeme připraveni oznámit nový program našeho pilota, který začne v lednu 2012."

Petrovova manažerka dodala, že by oznámení mělo přijít jako vánoční dárek. O Petrovovi se v posledních dnech spekuluje v souvislosti s ruským týmem Marussia, ten ale nedávno oznámil složení Glock - Pic, takže by musel někoho z nich propustit.

Jezdecké sestavy zatím ještě neoznámily Force India, Toro Rosso, Williams a HRT. Jisté ale podle všeho nemá místo již potvrzený Trulli u Caterhamu a z Francie přišla zatím nepotvrzená zpráva, že se Ferrari snaží protlačit na místo Kamuje Kobajašiho do Sauberu Julesa Bianchiho.

Další článek: Pérezovi trvalo zotavení z monacké nehody čtyři závody

10:45 | UPDATE: Grosjeana navštívil šéf týmu. Popáleniny se hojí dobře. Grosjean bude z nemocnice propuštěn v úterý.
20:26 | Péreze ze závodu vyřadil pár kol před koncem problém s MGU-K.
20:09 | UPDATE: Podle Steinera se Grosjean cítí dobře, má obvázané ruce, zlomeného zdá se nic.
19:25 | Jezdci se ve svých prohlášeních věnují úvodní hrozivé nehodě. Jejich reakce pak nejspíše shrneme, v prohlášeních se tak věnujeme spíše samotnému závodu.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod Hamilton