Petrov: Teď musím ukázat, že si místo u Renaultu příští rok zasloužím

Vitalij Petrov bojuje o závodní sedačku v příští sezóně a přiznává, že se musí zlepšit. V posledních Grand Prix se dopustil několika chyb.
Petrov: Teď musím ukázat, že si místo u Renaultu příští rok zasloužím

"Uplynulé závody pro mě nebyly snadné a myslím, že to bylo kvůli nedostatku zkušeností a také jsem měl trochu smůlu," řekl ruský pilot. "Tvrdě pracuji a zlepšuji se, hlavně v oblasti zpětné vazby a chápání vozu, ale ve výsledcích se to neprojevilo."

"Teď musím týmu v posledních závodech předvést, co umím, a ukázat, že si zasloužím tu příští rok zůstat."

Petrov to ale nebude mít snadné, protože zbývající tratě jsou pro něj nové, navíc Renault už nenasadí žádné významné vylepšení, takže se relativní konkurenceschopnost vozu může zhoršovat. Velká zkouška ho čeká v Suzuce, kde nejsou téměř žádné asfaltové únikové zóny, takže malá chyba může znamenat konec závodu.

"Vím, že je to velmi známý okruh a je příjemné tam jet poprvé. Těžko můžu říct víc, protože pořádně nevím, co mám očekávat. Bude to pro mě zcela nová zkušenost, ale na základě diskuzí s inženýry už vím, že to je dost náročná trať," potvrdil.

Mezitím Jérôme D’Ambrosio zavítal s Renaultem F1 do ulic jihokorejského Soulu, fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Další článek: Jérôme D’Ambrosio s Renaultem F1 v ulicích Soulu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.