Petrov si ve startovním poli nejvíce cení Hamiltona

Vitalij Petrov vidí v Lewisi Hamiltonovi ideálního týmového kolegu a jezdce, na kterého by se nejvíce spoléhal jako šéf týmu.
Petrov si ve startovním poli nejvíce cení Hamiltona

Petrov odpovídal na otázky oficiálních stránek formule 1 a říkal, co by se mu nejvíce líbilo, nebo jak by si vybral, kdyby... Témat bylo několik a jedním z nich byl některý z bývalých mistrů světa jako týmový kolega.

"Nemusel bych se vracet do minulosti, protože bych si vybral Lewise Hamiltona, jelikož si myslím, že je to skvělý jezdec," prozradil Petrov. "Líbí se mi jeho jezdecký styl a výkony. Myslím, že ví, jak dostat maximum z vozu. A samozřejmě je s ním zábava."

Hamiltona si Petrov považuje natolik, že kdyby dostal v roli šéfa týmu na výběr mezi současnými piloty, sáhl by znovu po mistru světa z roku 2008. "Jelikož bych chtěl jako šéf týmu vyhrávat, vybral bych si Lewise Hamiltona," řekl. Ze starších šampiónů pak nejvíce obdivuje Sennu, Prosta a Schumachera, i když ho minulost nijak nepřitahuje a je rád, že závodí dnes.

Ruský závodník dále prozradil, že jeho nejoblíbenějším okruhem je Spa, a kdyby si musel vybrat novou městskou trať, byla by v Sankt-Petěrburgu. Na současných pravidlech by měnil především alokaci pneumatik, na závodní víkend by jich chtěl mnohem víc. Časté změny regulí ale považuje za nežádoucí jev.

Diskuze (58) Další článek: Vettel může oslavit titul už v Singapuru, ale záleží také na soupeřích
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00