Petrov si myslel, že stačí mít sponzory, ale tak to nefunguje, říká Lopez

Majitel týmu Lotus Gérard Lopez měl pocit, že nasazení Vitalije Petrova není dostatečné, proto ho vyměnil. Ruský závodník podle něj až moc spoléhal na své sponzory.
Petrov si myslel, že stačí mít sponzory, ale tak to nefunguje, říká Lopez

Petrov přišel k enstonskému týmu před dvěma roky, přičemž za místo částečně vděčil ruským sponzorům. Jeho výkony se postupně zlepšovaly, ale podle Lopeze měl špatný postoj.

"Měli jsme pocit, že si myslí: ´Když budou moji sponzoři týmu dál platit, zůstanu tu dalších pět let.´ Ale tak to ve formuli 1 nefunguje," řekl Lopez pro Auto Motor und Sport. "Musíte na sobě pracovat."

Lotus se proto rozhodl s Petrovem rozloučit. "Pro Vitalije přišel elektrošok. Teď buď stráví rok mimo auto, nebo to zkusí s jiným týmem. To mu pomůže."

Lopez přirovnal Petrovovu situaci k prvnímu angažmá Romaina Grosjean u týmu. "Romain byl na tom v roce 2009 podobně. Myslel si, že vše půjde samo," vzpomínal. Francouz ale tehdy ztratil své místo stejně jako Petrov a musel znovu dokazovat své kvality v nižších závodních sériích. "My jsme ho pak sledovali a řekli jsme si, že si zaslouží druhou šanci," dodal.

Podle Lopeze měl tendenci se spoléhat na sponzory i Bruno Senna. Lotus proto na konci loňského roku propustil oba jezdce. S Grosjeanem angažoval Kimiho Räikkönena. S Finem jednal už v roce 2010, tehdy ale k dohodě nedošlo. "Měli jsme pocit, že ještě není stoprocentně připravený odejít z rallye. Kdyby se vrátil tenkrát, bývalo by to bylo kvůli penězům."

O rok později bylo vše jinak. "Kimimu jsem zavolal přímo," prozradil majitel Lotusu. "Bez manažerů. Aniž by o tom někdo v týmu věděl. A rychle jsem poznal, že je znovu nabuzený, že má znovu formuli 1 na prvním místě."

Další článek: Newey: Mercedes možná schovává významnou technickou inovaci

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10