Petrov si je jistý, že příští rok zůstane u Renaultu

Vitalij Petrov odmítl zpochybnění jistoty jezdecké smlouvy, které naznačil šéf týmu Renault Eric Boullier. Své místo v roce 2012 považuje za neohrožené.
Petrov si je jistý, že příští rok zůstane u Renaultu

Renault zatím neoznámil své jezdecké složení pro příští rok a kandidátů na závodní sedačky má několik. Eric Boullier měl tento týden prohlásit, že ani platná jezdecká smlouva místo nezaručuje, což mimo jiné dokazuje osud Nicka Heidfelda.

Petrov ale odmítá, že by se taková poznámka mohla týkat jeho. "Všechno je v pohodě, v tisku jsou to jen hlouposti," řekl. "Jak jsem řekl na začátku sezóny, podepsali jsme na dva roky a nevidím důvod mít obavy."

"Platí všude ve světě, že smlouva může být ukončena, nejen kvůli špatné sezóně nebo malému počtu bodů. Kontrakt může být ukončen kvůli penězům a podobný věcem. Proto o tom hovořil. Ale když mu otázku položíte jinak, možná také jinak odpoví."

Druhá sedačka zatím patří Robertu Kubicovi, ale Renault už není vůči polskému jezdci tak vstřícný a chce do konce října vědět, jestli bude schopný znovu závodit. Boullier potřebuje zpět do formule 1 dostat Romaina Grosjeana a jednou z možností je právě tým Renault.

Diskuze (16) Další článek: Kvůli Vettelovi se oběsím, řekl Webber. Pak se omlouval