Petrov se za kritiku týmu Renault omluvil

Kritika, kterou Vitalij Petrov vyslovil na adresu svého týmu, vyvolala řadu reakcí a otazníky o budoucnosti ruského závodníka. Brzy ji však následovala omluva.
Petrov se za kritiku týmu Renault omluvil

Petrov v rozhovoru pro televizi Russia 2 řekl, že už má dost mlčení a zákazů kritizovat tým. Renaultu vyčetl chyby při vývoji vozu, volbě závodních strategiích a zastávkách v boxech.

"Byl to emotivní rozhovor. Byla to výjimka a on se týmu poté omluvil," řekla Petrovova manažerka Oxana Kosačenková pro Reuters. "Už se to nebude nikdy opakovat. Opravdu nás to mrzí a management si o tom s Vitalijem už promluvil."

Kosačenková osobně hovořila na toto téma také s šéfem stáje Ericem Boullierem a majitelem Gérardem Lopezem.

Petrovova kritika vyvolala otázku, jestli se s ním Renault nechce rozloučit. Ruský pilot totiž v rozhovoru zmínil, že platné smlouvy nemusí ve formuli 1 nic znamenat, protože když se tým chce zbavit jezdce, nikdo mu v tom nezabrání.

Diskuze (42) Další článek: Testy mladých talentů v Abú Zabí
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".