Petrov se za kritiku týmu Renault omluvil

Kritika, kterou Vitalij Petrov vyslovil na adresu svého týmu, vyvolala řadu reakcí a otazníky o budoucnosti ruského závodníka. Brzy ji však následovala omluva.
Petrov se za kritiku týmu Renault omluvil

Petrov v rozhovoru pro televizi Russia 2 řekl, že už má dost mlčení a zákazů kritizovat tým. Renaultu vyčetl chyby při vývoji vozu, volbě závodních strategiích a zastávkách v boxech.

"Byl to emotivní rozhovor. Byla to výjimka a on se týmu poté omluvil," řekla Petrovova manažerka Oxana Kosačenková pro Reuters. "Už se to nebude nikdy opakovat. Opravdu nás to mrzí a management si o tom s Vitalijem už promluvil."

Kosačenková osobně hovořila na toto téma také s šéfem stáje Ericem Boullierem a majitelem Gérardem Lopezem.

Petrovova kritika vyvolala otázku, jestli se s ním Renault nechce rozloučit. Ruský pilot totiž v rozhovoru zmínil, že platné smlouvy nemusí ve formuli 1 nic znamenat, protože když se tým chce zbavit jezdce, nikdo mu v tom nezabrání.

Další článek: Testy mladých talentů v Abú Zabí

18:19 | Trochu kuriózní situace. Pérez dostal tento víkend dvě napomenutí. Za blokování Gaslyho v kvalifikaci a za souboj s Gaslym v závodě. Při třetím napomenutí v sezóně ho čeká penalizace 10 míst.
18:08 | Sergio Pérez dostal za souboj s Gaslym napomenutí.
16:28 | Stroll dostal za limity a kolizi tři trestné body. Do závodu měl na kontě 0, takže žádný problém.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton