Petrov se může i nadále spolehnout na ruskou finanční podporu

Vitaliji Petrovovi pomohla loni k závodní sedačce u Renaultu finanční podpora ruských společností. Příjmy týmu Lotus Renault vylepší i letos.
Petrov se může i nadále spolehnout na ruskou finanční podporu

Petrovovi pomáhá po finanční stránce ruská vláda, loni se například o příchod Lady do týmu zasadil premiér Vladimir Putin. Letos zaštítil dohodu se společností Rostechnologii. Podepsána byla dnes.

"Petrov, jenž je mezi místními fanoušky formule 1 velmi známý, nedávno podepsal novou dvouletou smlouvu se svým týmem," připomněl Putin. "Potřebuje podporu, hlavně tu finanční."

Rusko proniklo do formule 1 loni právě díky Petrovovi. Na konci sezóny pak koupila automobilka Marussia tým Virgin a na rok 2014 je v plánu GP Ruska v Soči.

Další článek: Brawn: Schumacherovi Pirelli možná nepomůžou, ale schopnosti neztratil

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.