Petrov: S týmem si letos rozumím mnohem lépe, proto mám výsledky

Vedení týmu Renault chtělo po Vitaliji Petrovovi, aby se více sblížil se všemi lidmi v továrně v Enstonu a navázal užší spolupráci. Ruský pilot to udělal a tuto změnu vnímá velmi pozitivně.
Petrov: S týmem si letos rozumím mnohem lépe, proto mám výsledky

"Z roku na rok je to jako kdyby se vám v hlavě něco přepnulo," cituje Petrova Autosport. "Jste blíž týmu a tým vás začne následovat. Pomáhá vám to být na vrcholu. Můžete spolupracovat na vrcholové úrovni a být přáteli. Povídáme si po telefonu a oni mi říkají, že nemusím nic měnit. Cítím se jako doma a oni mě celý rok podporují. Možná proto mám letos výsledky."

Petrov pronesl tato slova na slavnostním znovuotevření testovací tratě Lotusu v Hethelu. Přítomni byli také bývalí piloti Nigel Mansell a Jean Alesi.

"Vitalij odvádí letos pod velkým tlakem fantastickou práci," hodnotil Mansell. "Dokazuje skvělé věci, bojuje s velkými jmény, jako jsou Ferrari, McLaren a Red Bull." Podle bývalého mistra světa by se dokonce mohlo stát, že Petrov letos vyhraje závod.

"V životě je možné vše," reagoval pilot Renaultu. "Viděli jste, co se dělo v Kanadě, byl tam velký chaos, takže pokud budou další takové závody, možné je vše."

Petrov se letos postavil na stupně vítězů zatím jen jednou, bylo to hned v prvním závodě v Austrálii. A k tomu ani nepotřeboval takové zmatky, jako nastaly v Montrealu.

"Letos na nás hned zapůsobil," uvedl Alesi. "Hned na začátku dojel na stupních vítězů a všechny překvapil. Všichni očekávali, že bude Vitalij konkurenceschopnější, protože neměl moc velké zkušenosti, ale skok, který udělal ve srovnání s minulým rokem, byl obrovský. A umístění v Melbourne nezískal díky štěstí. Ve formuli 1 často dochází k nehodám a vyřazení aut, ale tohle pódium získal vlastní zásluhou."

Petrov je s 31 body v tabulce šampionátu sedmý. Je tak nejlepší z jezdců mimo tři top týmy.

Další článek: Pro Ferrari přicházejí rozhodující závody, letošní sezónu může vzdát

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.