Petrov jedná se třemi týmy, ale může jít i mimo formuli 1

Vitalij Petrov dal dohromady sponzory a shání sedačku pro příští rok. Diskuze pokračují, a pokud nevyjdou, zamíří zřejmě jinam.
Petrov jedná se třemi týmy, ale může jít i mimo formuli 1

Petrov musel loni opustit závodní sedačku u Caterhamu a letos je bez místa. Podle různých zdrojů ale sehnal sponzorské peníze, a tak se znovu dal do jednání.

"Je zřejmé, že zkusím všechny různé možnosti ve formuli 1, než se pustím do něčeho jiného," uvedl pro Autosport. "Ale formule 1 je občas bolehlav. Jednáme se třemi týmy, ale musíme si chvíli počkat."

Ovšem na rozdíl od ostatních jezdců má Petrov relativně dost času.

"Termín jsem si dal do prvních předsezónních testů. V každém případě budu příští rok jezdit. Je tu mnoho různých závodů, například loni mě pozval G-Drive tým, abych nastoupil v Le Mans. Tahle možnost není vyloučená ani pro rok 2014."

V úvahu připadá také DTM, v kontaktu je Petrov s Mercedesem a BMW. Na závěr prozradil, že usiloval o místo Kimiho Räikkönena v posledních závodech, ale Lotus ho nechtěl.

Další článek: V prvním mokrém tréninku byl v Interlagosu nejrychlejší Rosberg

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10