Petrov: Čekám na odpověď jednoho týmu, snad budu v únoru testovat

Vitalij Petrov potvrdil, že stále není ze hry o účast v letošním šampionátu. Za reálnou považuje možnost, že na poslední chvíli získá zavodní sedačku.
Petrov: Čekám na odpověď jednoho týmu, snad budu v únoru testovat

Petrov se ocitl bez místa poté, co se s ním rozloučil tým Lotus. Ruský závodník byl poté spojován s angažmá u ruského týmu Marussia, ale ten má delší dobu obsazeno. Svojí účastí na prezentaci letošních pneumatik Pirelli Petrov naznačil, že by mohl pro italského výrobce testovat, ale jeho prioritou zůstávají závody.

"Už je rok 2012, takže jsem plně odpočatý a připraven pracovat," řekl pro Sky Sports. "Teď musím jen čekat na odpověď jednoho týmu a doufám, že se zúčastním prvního testu."

Ve startovní listině sice zbývá volné místo už jen u HRT, ale Petrov velmi pravděpodobně nejedná s tímto španělským týmem, ale s Caterhamem. HRT se totiž prvních testů zřejmě vůbec nezúčastní, zatímco Caterham ano a o Trulliho sedačce se dlouhodobě říká, že je majitel malajsijské stáje Tony Fernandes ochoten ji poskytnout někomu jinému.

Další článek: Barrichello nevylučuje svůj případný comeback ani štaci v Americe

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen