Petrov blokuje trh, po F1 pokukují Pérez a Maldonado

Rus Vitalij Petrov je letošním pověstným zámkem pro potenciální pohyb jezdců mezi týmy. S přestupy to ale nebude tak horké jako například vloni.

U většiny top týmů je očekáváno stejné složení s ohledem na smluvní závazky; minimálně u McLarenu, Red Bullu, Ferrari a Mercedesu. U Renaultu zůstane Robert Kubica, ale jeho týmový kolega Vitalij Petrov má takříkajíc nůž na krku.

Petrov dokázal bodovat ve třech posledních závodech, ale s ohledem na chybu v kvalifikaci v Belgii chce Renault víc. Trh tedy vyčkává. Pokud by Petrov odešel, v hledáčku Renaultu se objeví mimo jiných Heikki Kovalainen nebo Adrian Sutil. Nabídku Renaultu na začátku sezony odmítl Timo Glock, s ohledem na nejistou budoucnost týmu. Ale také on je v jednání, ačkoli šéf Virginu John Booth prohlásil, že Glock zůstává i příští rok.

Podpis prodloužení smlouvy mezi Rubensem Barrichellem a Williamsem se zdá být pouhou formalitou a s Nikem Hülkenbergem jsou tam také spokojeni. Ten ani s jinými týmy nejedná.

U týmu Sauber se všeobecně očekává odchod Pedra de la Rosy. Finanční budoucnost týmu je na vážkách ale s pomocí silných sponzorů by se to dalo napravit. Také proto je v pokročilém stádiu debata nad možným příchodem Mexičana Sergia Péreze, který v současné době bojuje ve formuli GP2 o titul s Venezuelanem Pastorem Maldonadem. Péreze podporuje telekomunikační gigant Telmex, který je vlastněný rodinou Carlose Slima, velmi bohatého mexického podnikatele. Carlos Slim mladší navíc podporuje národní automobilovou federaci, má tedy velmi blízko k FIA.

Do formule 1, byť s menšími šancemi, by se měl podívat také lídr šampionátu GP2 Maldonado. Volných míst ale na soupisce pro rok 2011 není mnoho.

Další článek: Massa a Alonso se mají také objevit před Světovou radou

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10