Petr Ptáček obsadil konečné osmé místo v šampionátu Formula Renault Eurocup

Na okruhu Yas Marina v Abu Dhabi dnes vyvrcholila sezóna 2019 v juniorském šampionátu Formula Renault Eurocup. Svoji první sezónu s formulí renault ve Spojených arabských emirátech dokončil také český pilot Petr Ptáček.
Petr Ptáček obsadil konečné osmé místo v šampionátu Formula Renault Eurocup

Šestnáctiletý pilot týmu Bhaitech Petr Ptáček začal závodit s monoposty v loňském roce, kdy absolvoval kompletní sezónu italského mistrovství formule 4 a získal titul nejlepšího nováčka.

Jeho další kariérní kroky ho zavedly do silnějších monopostů v šampionátu Formula Renault Eurocup, který měl v pátek a v sobotu na programu dva finálové závody sezóny 2019, a to na okruhu formule 1 v Abu Dhabi.

Na moderní trati Yas Marina obsadil Ptáček jedenácté a třinácté místo a v celkovém pořadí obsadil končené osmé místo se ziskem 70 bodů. V nováčkovské kategorii skončil mladý Čech čtvrtý za vítězným Brazilcem Colletem, druhým Indem Mainim a třetím Belgičanem de Wildem.

Nový Tomáš Enge? Ve formuli Renault roste mladý český talent

Nový Tomáš Enge? Ve formuli Renault roste mladý český talent

Zatím není jisté, kde bude Petr Ptáček působit v příští sezóně. Jednou z pravděpodobných variant je jeho setrvání ve formuli renault, kde o něj projevují zájem i jiné týmy.

Celkovým šampionem sezóny 2019, během které se všech dvaceti závodů zúčastnilo čtrnáct pilotů (a bodovalo celkem jednadvacet), se stal Australan závodící s britskou licencí Oscar Piastri.

Piastri v roce 2019 vyhrál celkem sedm závodů a o 7.5 bodu porazil v pořadí druhého Francouze Victora Martinse, který je členem juniorského programu Renaultu.

Foto: Jiří Šlégl

Další článek: Od roku 2021 se má změnit i rozhodovací proces formule 1

11:32 | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.