Petr Ptáček bude v sérii Formula Renault Eurocup závodit pro mistrovský tým

Talentovaný český pilot Petr Ptáček se chystá na svoji druhou sezónu v juniorském šampionátu Formula Renault Eurocup. V roce 2020 bude mladý Čech závodit pro francouzský tým R-ace GP, jenž v minulé sezóně ovládl jezdecký i týmový šampionát.
Petr Ptáček bude v sérii Formula Renault Eurocup závodit pro mistrovský tým

Petr Ptáček vstoupil na formulovou scénu v roce 2018 s italským týmem Bhaitech, se kterým absolvoval kompletní sezónu v italském šampionátu formule 4. Ptáček obsadil v konečném pořadí páté místo a stal se nejlepším nováčkem roku.

Se stájí Bhaitech poté postoupil o kategorii výše do seriálu Formula Renault Eurocup a v debutové sezóně se dvakrát postavil na stupně vítězů. Nakonec z toho pro Ptáčka bylo osmé místo v šampionátu a čtvrtá příčka v samostatném hodnocení nováčků.

Šampionem sezóny 2019 se stal Australan Oscar Piastri s monopostem francouzského týmu R-ace GP, který opanoval týmový šampionát s náskokem více než 100 bodů před nizozemskou stájí MP Motorsport na druhém místě.

Právě mistrovské stáji R-ace GP se před novou sezónu „upsal“ Petr Ptáček, který tak získá perfektní zázemí pro svůj druhý rok v šampionátu.

Nový Tomáš Enge? Ve formuli Renault roste mladý český talent

Nový Tomáš Enge? Ve formuli Renault roste mladý český talent

„Nemůžu se dočkat prvních závodů. Cílem pro tuto sezónu je vyhrát šampionát. Půjdu si zatím se vší vášní a odhodláním. Jsem si naprosto vědom toho, že to bude těžký rok, věřím ale, že dobře rozumím autu. Cítím, že po mentální stránce jsem jako pilot během posledních 12 měsíců hodně vyzrál. Cítím se připravený na naplnění svých cílů,“ uvedl Ptáček ve vyjádření na svých webových stránkách.

Týmovým kolegou Petra Ptáčka bude Brazilec Caio Collet, který v minulém roce získal pohár pro nejlepšího nováčka. Třetí vůz připraví tým R-ace GP pro Inda Kushe Mainiho, druhého pilota loňského pořadí nováčků.

Pokud vše půjde podle plánu a kalendář závodů nenaruší epidemie koronaviru, tak sezóna 2020 odstartuje o víkendu 9. až 10. května na britském Silverstonu, kde bude Formula Renault Eurocup doprovázet šampionát GT World Challenge Europe Endurance Cup.

Petr Ptáček obsadil konečné osmé místo v šampionátu Formula Renault Eurocup

Petr Ptáček obsadil konečné osmé místo v šampionátu Formula Renault Eurocup

Na konci května by se mělo pokračovat v ulicích Monaka v rámci víkendu grand prix formule 1. Poté bude následovat dalších pět závodních víkendů ve společnosti GT World Challenge Europe na Paul Ricard (30.-31. května), v Zandvoortu (27.-28. června), ve Spa (24.-25. července), na Nürburgringu (5.-6. září) a na Hungaroringu (26.-27. září). Podobně jako v loňském roce poté bude Formula Renault Eurocup doprovázet DTM na Hockenheimringu (3.-4. října) a finále sezóny 2020 proběhne na okruhu Yas Marina v Abu Dhabi (13.-14. listopadu).

Roman Staněk k týmu Prema

Další český formulový talent Roman Staněk, který si rovněž prošel italskou formulí 4, bude v sezóně 2020 závodit pro prestižní tým Prema v šampionátu Formula Regional European Championship.

Italská stáj Prema má své zastoupení i ve formuli 3 a formuli 2, tedy v šampionátech, které doprovázejí formuli 1. V F3 bude pro Premu jezdit v tomto roce na příklad výše zmíněný loňský šampion Formula Renault Eurocup Oscar Piastri.

Ve formuli 2 budou barvy Prema v nadcházející sezóně hájit Mick Schumacher a Robert Shwartzman.

Staněk přichází k týmu Prema jakožto druhý nejlepší nováček minulé sezóny italské formule 4, kde v nováčkovském pořadí nestačil pouze na Estonce Paula Arona. V celkovém pořadí v silné konkurenci skončil loni Staněk na pátém místě a připsal si jedno vítězství, jedno třetí místo a dvě druhá místa.

Mezi Staňkovi týmové kolegy bude v sezóně 2020 v šampionátu Formula Regional European Championship patřit mimo jiné Arthur Leclerc, mladší bratr pilota Ferrari Charlese Leclerca.

Foto: Renault Sport Series

Další článek: Carey zaslal fanouškům dopis. Omluvil se za zrušení závodů

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.