Pětisekundová penalizace se bude udělovat za překroční rychlosti v boxech

Technický delegát FIA a ředitel závodů Charlie Whiting vysvětlil na příkladu, za co budou stewardi udělovat pětisekundovou penalizaci, která je v letošních pravidlech novinkou.
Pětisekundová penalizace se bude udělovat za překroční rychlosti v boxech

Formule 1 delší dobu diskutovala potřebu rozšířit škálu trestů, aby stewardi mohli v závodech udělovat přiměřenější tresty. Letos se proto v pravidlech objevila penalizace pěti sekund, kterou si jezdec odpyká při zastávce v boxech.

A čím si ji jezdci zaslouží? "Například pokud pilot překročí maximální povolenou rychlost v boxech o 1 kilometr v hodině," vysvětloval Whiting pro Auto Motor und Sport.

"Protože se dá těžko hovořit o získané výhodě. Průjezd boxy by v tom případě byl moc tvrdý. Ale k potrestání dojít musí, protože jde o porušení pravidel."

V oblasti penalizací jsou letos novinkou také trestné body, které budou jezdci sbírat za své prohřešky. Každý bod má platnost 12 měsíců, a pokud jich jezdec získá celkem 12 a víc, dostane zákaz startu na jeden závod.

Whiting ale ujistil, že v tomto případě se jezdci bodů bát nemusí. "Ne při překročení rychlostního limitu v pit lane," potvrdil.

Další článek: Na rozdíl ode mě Alonso loni v simulátoru nepracoval, tvrdí Massa

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.