Pětisekundová penalizace se bude udělovat za překroční rychlosti v boxech

Technický delegát FIA a ředitel závodů Charlie Whiting vysvětlil na příkladu, za co budou stewardi udělovat pětisekundovou penalizaci, která je v letošních pravidlech novinkou.
Pětisekundová penalizace se bude udělovat za překroční rychlosti v boxech

Formule 1 delší dobu diskutovala potřebu rozšířit škálu trestů, aby stewardi mohli v závodech udělovat přiměřenější tresty. Letos se proto v pravidlech objevila penalizace pěti sekund, kterou si jezdec odpyká při zastávce v boxech.

A čím si ji jezdci zaslouží? "Například pokud pilot překročí maximální povolenou rychlost v boxech o 1 kilometr v hodině," vysvětloval Whiting pro Auto Motor und Sport.

"Protože se dá těžko hovořit o získané výhodě. Průjezd boxy by v tom případě byl moc tvrdý. Ale k potrestání dojít musí, protože jde o porušení pravidel."

V oblasti penalizací jsou letos novinkou také trestné body, které budou jezdci sbírat za své prohřešky. Každý bod má platnost 12 měsíců, a pokud jich jezdec získá celkem 12 a víc, dostane zákaz startu na jeden závod.

Whiting ale ujistil, že v tomto případě se jezdci bodů bát nemusí. "Ne při překročení rychlostního limitu v pit lane," potvrdil.

Diskuze (12) Další článek: Na rozdíl ode mě Alonso loni v simulátoru nepracoval, tvrdí Massa
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen