Peter Sauber možná odloží odchod do důchodu

Osmašedesátiletý Švýcar chtěl původně formuli 1 opustit na konci sezony 2012, nyní to ale vypadá, že by mohl ve vedení svého týmu setrvat další rok.
Peter Sauber možná odloží odchod do důchodu

Sauber v tomto roce převedl třetinu svého týmu Monishu Kaltenbornovou a nijak se netajil tím, že právě ona bude příští šéfkou týmu (a de facto se tím stane jedinou ženou ve vedení týmu formule 1). Zdá se ale, že láska k motorsportu je u Saubera silnější a možná je povzbuzen i letošními výsledky svého týmu, jenž patří k příjemným překvapením sezony. Nyní to proto vypadá, že z královny motorsportu odejde nejdříve na konci příštího roku.

"Čas předání vedení ještě není úplně vyjasněný. Sledovat závody v televizi je to nejhorší, co může být. Je ale důležité vědět, co chcete a jakým směrem hodláte jít," řekl Sauber s tím, že na faktu, že příštím šéfem bude Kaltenbornová, se zhola nic nemění. Jen si bude muset ještě chvíli počkat.

V dosavadním průběhu sezony zatím piloti Sauberu nasbírali šedesát bodů, což ho řadí na šesté místo v boji o Pohár konstruktérů. Nejvíce se předvedl díky Sergiovi Pérezovi, který v Malajsii dojel druhý (čímž Sauberu zajistil nejlepší výsledek vůbec, nepočítáme-li jeho mutaci v tým BMW). V Montrealu pak dojel třetí. I díky tomu se pohybuje na deváté pozici v šampionátu jezdců. 

Peter Sauber se v motorsportu pohybuje již přes čtyři desetiletí. Sbíral četné úspěchy na poli sportovních vozů ve spolupráci s Mercedesem (mimo jiné výhra v Le Mans, tituly v mistrovství světa sportovních vozů). Éra Sauberu ve formuli 1 začala roku 1993. V letech 1993-1994 saubery jezdily s motory od Mercedesu, následující dva roky od Fordu. Pak přišla dlouholetá spolupráce s Ferrari, než byl tým koupen automobilkou BMW, která z něho vytvořila svou tovární stáj. BMW ovšem na konci roku 2009 z formule 1 odešlo, čímž nepřímo donutil Petera Saubera k návratu z důchodu a obnovení své stáje.

Další článek: Marussia vkládá velké naděje v chystaná vylepšení