Pět procent Williamsu koupil Cyrte, který dříve spoluvlastnil Spyker

Po prvním dni na burze má tým Williams nového spolumajitele s významným podílem. Pět procent akcií koupila holandská společnost Cyrte Investments.
Pět procent Williamsu koupil Cyrte, který dříve spoluvlastnil Spyker

"Díky této investici vzniklo strategické partnerství mezi Cyrtem a Williamsem," prohlásil šéf Cyrtu Frank Botman. "Týmu budeme pomáhat při dalším rozvoji potenciálu ve všech obchodních aspektech. Cyrte také získá platformu, díky které se bude moci účastnit růstu formule 1."

Společnost Cyrte byla založena v roce 2000, aby spravovala osobní jmění holandského mediálního magnáta Johna de Mola. Tomu patří mimo jiné společnost Endemol, která televizním stanicím prodává pořady jako je Big Brother nebo Fear Factor.

Cyrte v minulosti navíc vlastnil podíl v automobilce Spyker, která v letech 2006 a 2007 vlastnila tým formule 1, jenž dnes závodí pod názvem Force India.

Ředitel Williamsu Adam Parr přiznal, že se se zástupci Cyrtu zatím nesetkal, ale na jednání o spolupráci je připravený. Po vstupu na burzu si dal Williams za cíl co nejdříve vyplatit první dividendy.

Diskuze (11) Další článek: Foto a video: Takhle vypadá Red Bull s logy značky Infiniti
8:54 | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.