Pět procent Williamsu koupil Cyrte, který dříve spoluvlastnil Spyker

Po prvním dni na burze má tým Williams nového spolumajitele s významným podílem. Pět procent akcií koupila holandská společnost Cyrte Investments.
Pět procent Williamsu koupil Cyrte, který dříve spoluvlastnil Spyker

"Díky této investici vzniklo strategické partnerství mezi Cyrtem a Williamsem," prohlásil šéf Cyrtu Frank Botman. "Týmu budeme pomáhat při dalším rozvoji potenciálu ve všech obchodních aspektech. Cyrte také získá platformu, díky které se bude moci účastnit růstu formule 1."

Společnost Cyrte byla založena v roce 2000, aby spravovala osobní jmění holandského mediálního magnáta Johna de Mola. Tomu patří mimo jiné společnost Endemol, která televizním stanicím prodává pořady jako je Big Brother nebo Fear Factor.

Cyrte v minulosti navíc vlastnil podíl v automobilce Spyker, která v letech 2006 a 2007 vlastnila tým formule 1, jenž dnes závodí pod názvem Force India.

Ředitel Williamsu Adam Parr přiznal, že se se zástupci Cyrtu zatím nesetkal, ale na jednání o spolupráci je připravený. Po vstupu na burzu si dal Williams za cíl co nejdříve vyplatit první dividendy.

Diskuze (11) Další článek: Foto a video: Takhle vypadá Red Bull s logy značky Infiniti
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.