Pět nejtěsnějších dojezdů do cíle v sedmdesátileté historii formule 1

Formule 1 letos slaví 70 let od prvního ročníku mistrovství světa. Během té doby došlo v závodech k řadě událostí a piloti vítězili s většími či menšími rozestupy. Nejsuverénnější vítězství zaznamenali v letech 1969 a 1995 Jackie Stewart a Damon Hill, kteří závod vyhráli s náskokem dvou kol. Jaké byly ale ty nejmenší rozdíly v cíli?
Pět nejtěsnějších dojezdů do cíle v sedmdesátileté historii formule 1

Velká cena Itálie 1969 (0,08 sekundy mezi Stewartem a Rindtem)

Rychlý autodrom v Monze přinesl dva z pěti nejtěsnějších dojezdů. Ten na konci Velké ceny Itálie roku 1969 je na pátém místě. Ve sprintu do cíle tehdy Jackie Stewart na matře jen o osm setin sekundy porazil Jochena Rindta z Lotusu. Stewart si navíc vítězstvím zajistil svůj první z celkových tří titulů mistra světa formule 1.

Ještě těsnější souboj byl přitom o třetí místo mezi nakonec úspěšnějším Jeanem-Pierrem Beltoisem a Brucem McLarenem. Novozélanďanovi unikly stupně vítězů o pouhé dvě setiny sekundy a na vítězného Stewarta ztratili Beltoise sedmnáct a McLaren devatenáct setin sekundy.

Foto: Wikipedia, Public Domain

Další článek: F1 je zkažený cirkus, říká Vettel. Při jednání o nové smlouvě nejsou prý peníze to hlavní

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.