Pět nejtěsnějších dojezdů do cíle v sedmdesátileté historii formule 1

Formule 1 letos slaví 70 let od prvního ročníku mistrovství světa. Během té doby došlo v závodech k řadě událostí a piloti vítězili s většími či menšími rozestupy. Nejsuverénnější vítězství zaznamenali v letech 1969 a 1995 Jackie Stewart a Damon Hill, kteří závod vyhráli s náskokem dvou kol. Jaké byly ale ty nejmenší rozdíly v cíli?
Pět nejtěsnějších dojezdů do cíle v sedmdesátileté historii formule 1

Velká cena Itálie 1969 (0,08 sekundy mezi Stewartem a Rindtem)

Rychlý autodrom v Monze přinesl dva z pěti nejtěsnějších dojezdů. Ten na konci Velké ceny Itálie roku 1969 je na pátém místě. Ve sprintu do cíle tehdy Jackie Stewart na matře jen o osm setin sekundy porazil Jochena Rindta z Lotusu. Stewart si navíc vítězstvím zajistil svůj první z celkových tří titulů mistra světa formule 1.

Ještě těsnější souboj byl přitom o třetí místo mezi nakonec úspěšnějším Jeanem-Pierrem Beltoisem a Brucem McLarenem. Novozélanďanovi unikly stupně vítězů o pouhé dvě setiny sekundy a na vítězného Stewarta ztratili Beltoise sedmnáct a McLaren devatenáct setin sekundy.

Foto: Wikipedia, Public Domain

Další článek: F1 je zkažený cirkus, říká Vettel. Při jednání o nové smlouvě nejsou prý peníze to hlavní

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.