Perná noc u Williamsu. V kvalifikaci bourali Russell i Latifi

Na druhou část kvalifikace na Velkou cenu Nizozemska formule 1 budou chtít rychle zapomenout u Williamsu. Oba jezdci týmu totiž na okruhu v Zandvoortu bourali a způsobili přerušení kvalifikace.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Perná noc u Williamsu. V kvalifikaci bourali Russell i Latifi | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Čtyři minuty před koncem Q2 byl George Russell v rychlém kole, když byl ve 13. zatáčce až příliš agresivní a po smyku a průletu kačírkem se zastavil až o bariéru. S vozem se ale dokázal vrátit do boxů.

Kvalifikace byla přerušena. Krátce po jejím restartu nezvládl ve svém rychlém kole průjezd osmou zatáčkou Nicholas Latifi. Kanaďan v nájezdu do zatáčky najel levým kolem na trávu a dostal smyk.

„Bohužel jsem ve svém posledním pokusu udělal chybu. Tlačil jsem na maximum a byl jsem v opravdu dobrém kole, ale zadní pneumatiky už byly na limitu. Najel jsem do předposlední zatáčky příliš tvrdě a ztratil kontrolu nad zadní části auta, postup do Q3 by byl ale těsný. V tu chvíli jsem měl to kolo rozjeté na postup do nejlepší desítky, omlouvám se týmu,“ řekl Russell, který o tři desetiny sekundy nepostoupil mezi deset nejrychlejších a skončil jedenáctý.

„Takhle jsem nechtěl zakončit svou kvalifikaci. Trochu jsem poškodil zadní zavěšení, ale převodovka je naštěstí v pořádku. Není to nic, co by kluci a holky nedokázali přes noc opravit.“

Latifi poškodil vůz více

Latifiho náraz do bariéry byl silnější a jeho vůz byl poškozen více.

„Podíval jsem se na svůj incident v Q2, myslím, že jsem lehce neodhadl nájezd a dostal se na trávu. Je to velmi rychlá zatáčka, ve které to nemůžete zachránit,“ řekl Latifi, který obsadil 14. místo.

„Trochu nás ovlivnila první červená vlajka, ale i na opotřebovaných pneumatikách jsem viděl, že zlepšuji svůj čas, tak jsem tvrdě tlačil. Byl to velký náraz, ale tyto vozy jsou bezpečné a cítím se dobře. Poškození je ale značné, omlouvám se tedy klukům a holkám, kteří budou tvrdě pracovat, aby to do zítra opravili.“

Další článek: Giovinazzi měl problém s maticí kola, Kubica skončil v Q1

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.