Permane: Renault bych přivítal s otevřenou náručí

Lotus má velké finanční problémy, kterým nepomáhají ani tahanice s Charlesem Picem.
Permane: Renault bych přivítal s otevřenou náručí

Jak už jsme o víkendu psali, Charles Pic se s Lotusem soudí kvůli tomu, že tým nedodržel smlouvu a neumožnil mu odjet dohodnutý počet dní ve svém voze. Ve Spa Lotusu dokonce hrozilo zabavení vozů. To ale není jediný problém, ekonomická situace týmu je hodně špatná.

„Měli jsme velmi obtížnou sezónu,“ řekl Alan Permane pro Sky Sports. „Tohle je naše nejhorší finanční sezóna.“ Permane připouští, že tým má problémy se vůbec dostat na závody. O to více je prý neuvěřitelné, že Grosjean vybojoval stupně vítězů.

Permane je hodně velkým zastáncem toho, aby Renault znovu koupil Lotus.

„Samozřejmě bychom je uvítali zpátky s otevřenou náručí. Máme skvělý vztah a velké partnerství s Mercedesem, ale být opět továrním týmem by bylo fantastické. Mohli bychom stavět na tom, co teď máme, vycházet z šasi, které letos máme a snažit se napodobit to, co jsme s Renaultem dokázali v letech 2005 a 2006.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Podle Rosberga se musí problém s pneumatikami před Monzou vyřešit

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna