Permane: Díky novému motoru prý Mercedes zrychlil o 3 desetiny

Mercedes do Monzy přivezl vylepšenou pohonnou jednotku, se kterou nakonec v kvalifikaci a závodě jezdil jen Lewis Hamilton. Alan Permane z Lotusu prozradil, že upgrade přinesl asi 0,3 sekund na kolo.
Permane: Díky novému motoru prý Mercedes zrychlil o 3 desetiny

„Slyšel jsem, že je to 0,3 s (v Monze),“ řekl Permane pro F1i.com. „Nevím to jistě, nemluvil jsem o tom s našimi lidmi od Mercedesu. Samozřejmě by bylo dobré, kdybychom to také dostali, ale s tím, co máme nyní, jsme velmi spokojení. V Monze jsme nasadili třetí motor a pracoval bezchybně. Nevím, jaký je plán, zda náš čtvrtý motor bude nová specifikace nebo ne.“

V Singapuru nebude výkon pohonné jednotky tak důležitý, Lotus si ale přesto věří. „Nevidím důvod, proč nemůžeme dokázat to, co se nám povedlo v posledních závodech: dostat vůz do první desítky a v závodě být v první desítce. Není pochyb o tom, že týmy Renaultu zde budou trochu konkurenceschopnější, protože trať není tak náročná na výkon, ale bude to náš cíl a myslím, že ho můžeme dosáhnout.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Na stole je opět cenový strop na pohonné jednotky

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.