Pérezův první den za volantem red bullu přerušil odpadlý kryt motoru

Sergio Pérez poprvé v rámci oficiálních předsezónních testů formule 1 testoval s Red Bullem. Jeho jízdy v Bahrajnu ale přerušil problém, když se uvolnil kryt motoru jeho vozu.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Pérezův první den za volantem red bullu přerušil odpadlý kryt motoru | Foto: Getty Images / Clive Mason

Pro druhý den testů v Bahrajnu Pérez převzal letošní monopost RB16B od Maxe Verstappena, který v pátek zajel nejrychlejší čas a odjel i nejvíce kol.

Nejrychlejší čas, nejvíce kol. U Red Bullu panuje po pátku spokojenost

Nejrychlejší čas, nejvíce kol. U Red Bullu panuje po pátku spokojenost

Mexičan se v sobotu postaral o jedno z přerušení jízd. Na cílové rovince chtěl předjet Nicholase Latifiho, když ale vyjel z větrného pytle za jeho williamsem, proudící vzduch způsobil, že z jeho vozu odletěl kryt motoru.

„Jak jste viděli v televizi, nemohl jsem cítit, kdy se to stalo. Vůz byl jen trochu těžší, jinak si ale myslím, že to tým vyřeší. Neztratili jsme tím příliš mnoho času, bylo to stejné pro všechny, protože tam byla červená vlajka,“ popsal Pérez.

„Celkově vzato, i když jsme ráno přišli o nějaký čas na trati, myslím si, že to byl dobrý den. Podmínky jsou tu velmi zrádné a oproti včerejšku odlišné, čeká nás tedy ještě spousta práce a vývoje.“

I přesto dokázal během svého prvního oficiálního dne za volantem odjet 117 kol. Mexičan zajel osmý nejrychlejší čas, když na Valtteriho Bottase ztratil 1,3 sekundy.

Pérez usedne do monopostu ještě zítra dopoledne, než pro odpolední část vůz opět předá Verstappenovi.

„Začínám si na to zvykat. V autě pochopitelně vidím potenciál a těším se na to.“

Další článek: Ve věku 97 let zemřel legendární komentátor F1 Murray Walker

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.