Pérezovým cílem v Silverstonu je další pódium

Sergio Pérez letos už dvakrát slavil na stupních vítězů. Do Velké Británie jede s vysokými cíli – pro Sauber by chtěl uchvátit další pódiové umístění.
Pérezovým cílem v Silverstonu je další pódium

Prvního umístění na stupních vítězů se jezdec dočkal během letošní Velké ceny Malajsie, kde dojel druhý, dlouho však útočil na lídra závodu Fernanda Alonsa. Podruhé se na pódium postavil v Kanadě, kdy se po startu z patnáctého místa probojoval až na místo třetí.

Ve Valencii však pilot nesplnil svá očekávání, neboť dojel až na devátém místě. Pro Silverstone má ale vysoké cíle. "Opravdu mám okruh v Silverstonu rád," říká Mxičan. "Vyhrál jsem tam ve formuli 3 a v GP2, vloni tam byl můj první závod v F1 taky dobrý. Byl jsem sedmý, což byl můj nejlepší výsledek v sezoně 2011."

"Myslím, že naše auto bude v Silverstonu dobré a já chci bojovat o další stupně vítězů," slibuje Pérez. Důraz klade hlavně na kvalifikaci: "Podle mě je v Silverstonu ještě těžší předjíždět, než to bylo ve Valencii, proto je kvalifikace na našem seznamu prioritou. Potřebuju lepší postavení na startu, než jsem měl minule."

Pro jezdce je úspěch v Grand Prix Velké Británie důležitý hlavně kvůli jeho vztahu k této zemi. "Závod v Silverstonu je speciální velkou cenou, a to kvůli fanouškům, atmosféře a také kvůli mně osobně. Žil jsem v Oxfordu tři roky a v Anglii mám pár přátel," vysvětluje.

Další článek: Co jste možná nevěděli o Jensonu Buttonovi

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00