Pérezovi trvalo zotavení z monacké nehody čtyři závody

Sergio Pérez přiznal, že následky nárazu do bariér v monacké kvalifikaci na sobě cítil až do Maďarska. Jedno zaváhání tak ovlivnilo čtvrtinu sezóny.
Pérezovi trvalo zotavení z monacké nehody čtyři závody

Pérez letos ve formuli 1 debutoval u týmu Sauber a předvedl solidní výkony. Nepříjemnou komplikaci ale pro něj znamenala nehoda v kvalifikaci v Monte Carlu.

Mexický závodník tehdy chyboval při brzdění do šikany za tunelem a skončil v ochranné bariéře. Po silném nárazu byl chvíli v bezvědomí. Chtěl znovu závodit už v další Grand Prix v Montrealu, ale nemohl.

"Když jsem se vrátil do vozu na tréninky v Kanadě, uvědomil jsem si, jaké mám potíže," vzpomínal. "Točila se mi hlava, takže jsem nemohl jet."

V následující Grand Prix Evropy už Pérez nastoupil, ale nyní přiznal, že stoprocentně fit nebyl ještě dlouho. "O dva týdny později jsem se cítil mnohem lépe a mohl jsem jet. Na Silverstonu a Nürburgringu to bylo lepší a lepší, ale až v Budapešti jsem cítil, že jsem to překonal úplně."

"Byl to silný náraz a chvíli trvá, než se po fyzické stránce začnete cítit dobře, když jste utrpěli otřes mozku. Po mentální stránce to byl také šok. Hodně mi pomohlo, že jsem jel domů do Mexika. Bylo důležité odvést všechnu tu práci a připravit se na návrat do závodů."

Monacká nehoda se tak pochopitelně projevila i v celkovém hodnocení letošní sezóny. "No, jsem spokojený se svojí rychlostí, ale ne s výsledky a body," hodnotil Pérez. "Také kvůli tomu, že jsem vynechal dva závody, Monako a Kanadu, ve kterých podal náš tým dobrý výkon."

"Po návratu do vozu mi trvalo několik závodů, než jsem byl znovu stoprocentní. Ale co se týče mé celkové výkonnosti ve formuli 1, myslím, že se svojí první sezónou můžu být spokojený."

Další článek: Buemi si je téměř jistý, že u Toro Rosso zůstane

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10