Pérezovi trvalo zotavení z monacké nehody čtyři závody

Sergio Pérez přiznal, že následky nárazu do bariér v monacké kvalifikaci na sobě cítil až do Maďarska. Jedno zaváhání tak ovlivnilo čtvrtinu sezóny.
Pérezovi trvalo zotavení z monacké nehody čtyři závody

Pérez letos ve formuli 1 debutoval u týmu Sauber a předvedl solidní výkony. Nepříjemnou komplikaci ale pro něj znamenala nehoda v kvalifikaci v Monte Carlu.

Mexický závodník tehdy chyboval při brzdění do šikany za tunelem a skončil v ochranné bariéře. Po silném nárazu byl chvíli v bezvědomí. Chtěl znovu závodit už v další Grand Prix v Montrealu, ale nemohl.

"Když jsem se vrátil do vozu na tréninky v Kanadě, uvědomil jsem si, jaké mám potíže," vzpomínal. "Točila se mi hlava, takže jsem nemohl jet."

V následující Grand Prix Evropy už Pérez nastoupil, ale nyní přiznal, že stoprocentně fit nebyl ještě dlouho. "O dva týdny později jsem se cítil mnohem lépe a mohl jsem jet. Na Silverstonu a Nürburgringu to bylo lepší a lepší, ale až v Budapešti jsem cítil, že jsem to překonal úplně."

"Byl to silný náraz a chvíli trvá, než se po fyzické stránce začnete cítit dobře, když jste utrpěli otřes mozku. Po mentální stránce to byl také šok. Hodně mi pomohlo, že jsem jel domů do Mexika. Bylo důležité odvést všechnu tu práci a připravit se na návrat do závodů."

Monacká nehoda se tak pochopitelně projevila i v celkovém hodnocení letošní sezóny. "No, jsem spokojený se svojí rychlostí, ale ne s výsledky a body," hodnotil Pérez. "Také kvůli tomu, že jsem vynechal dva závody, Monako a Kanadu, ve kterých podal náš tým dobrý výkon."

"Po návratu do vozu mi trvalo několik závodů, než jsem byl znovu stoprocentní. Ale co se týče mé celkové výkonnosti ve formuli 1, myslím, že se svojí první sezónou můžu být spokojený."

Další článek: Buemi si je téměř jistý, že u Toro Rosso zůstane

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00