Pérezovi smazali časy z Q3. Na startu klesne na 13. místo

Pérezovi kvůli porušení traťových limitů smazali všechny časy z třetí části kvalifikace. Do sprintu odstartuje ze třináctého místa.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Pérezovi smazali časy z Q3. Na startu klesne na 13. místo | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Už na konci kvalifikace jsme věděli, že je Pérez vyšetřován. Na konci druhé části kvalifikace porušil limity tratě v osmé zatáčce. Ostatním jezdcům, kteří se dopustili stejného porušení, byly smazány časy. Pérezovo porušení pravidel bylo zaznamenáno až poté, co postoupil mezi nejlepších deset jezdců.

Stewardi proto přistoupili k neobvyklému kroku a vymazali všechny jeho časy ze třetí části. Pro Péreze to znamená pokles ze čtvrtého na třinácté místo. Pérezovi bylo totiž smazáno i problematické kolo z Q2. 

„Je to důsledek toho, že v každé relaci je třeba zkoumat mnoho situací,“ uvedli stewardi, kteří zaznamenali dalších 16 porušení traťových limitů ve čtyřech různých zatáčkách. 

Red Bull se snažil argumentovat tím, že Mexičan nezískal výhodu. Podle stewardů však nešlo o získání trvalé výhody ale o opuštění tratě bez ospravedlnitelného důvodu. 

„Tato situace, kdy jezdec postoupí do dalšího kola kvalifikace a poté je zjištěno, že se dopustil porušení traťových limitů, se nestává pravidelně a už vůbec ne v poslední době. Stewardi ji tedy musí posoudit jako novou situaci.“

Další článek: Fotogalerie: Pátek před GP Rakouska 2022

Témata článku: , ,