Pérezovi se vítězstvím v Monaku splnil sen

Sergio Pérez z Red Bullu získal své třetí vítězství v kariéře formule 1, když triumfoval ve slavné Velké ceně Monaka.
Pérezovi se vítězstvím v Monaku splnil sen | Foto: Getty Images / Clive Rose

Po startu na mokré trati zajel Mexičan jako první z jezdců ze špičky pro pneumatiky do sucha a dřívější zastávkou se posunul z třetí na první pozici.

„Je to splněný sen. Jako pilot sníte o tom, že tu vyhrajete. Po domácím závodě tu podle mě není výjimečnější víkend, který chcete vyhrát,“ řekl Pérez.

Během přerušení závodu, které následovalo po tvrdé nehodě Micka Schumachera, se Red Bull rozhodl přezout na střední směs pneumatik, zatímco Ferrari zůstalo na tvrdé sadě.

V závěru závodu byly však Pérezovy pneumatiky v horším stavu než sada druhého Carlose Sainze, který na jezdce Red Bullu tlačil. Pérez se ale tlaku ubránil a získal své první letošní vítězství.

„Na konci jsme si to trochu zkomplikovali. Kvůli drolení pneumatik nebylo snadné udržet za sebou Carlose, neudělat chybu a dovézt auto do cíle.“

Ziskem třetího vítězství se Pérez stal nejúspěšnějším Mexičanem ve formuli 1, když Pedro Rodríguez získal dvě prvenství.

„Je to obrovský den pro mě a pro mou zemi. Jsem samozřejmě velmi, velmi šťastný. Dnes jsem závodil s helmou Pedra Rodrígueze a myslím, že tam nahoře je velmi hrdý na to, čeho jsme spolu v tomto sportu dosáhli.“

Verstappen navýšil vedení v průběžném pořadí

Druhý pilot Red Bullu Max Verstappen dosáhl po startu ze čtvrtého místa na stupně vítězů, když v Monaku dojel třetí.

Jelikož jeho největší rival Charles Leclerc dojel až za ním, navýšil o další tři body svůj náskok na čele průběžného pořadí mistrovství světa.

„V první řadě gratuluji Checovi, odvedl dnes neuvěřitelnou práci. Jako tým jsme odvedli skutečně dobrou práci, měli jsme dobrou strategii,“ řekl Verstappen.

„Skončit třetí pro mě samozřejmě není ideální, včera jsem ale nebyl schopen vylepšit svůj čas, tak to někdy chodí.“

Další článek: GP Monaka 2022: Nejrychlejší kola a strategie

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.