Pérezovi se dvojité body v posledním závodě líbí

Sergio Pérez se zatím jako jediný z jezdců vyjádřil pozitivně o nových pravidlech, která zdvojnásobila bodový příděl v posledním závodě sezóny.
Pérezovi se dvojité body v posledním závodě líbí

Doposud zaznívaly na toto téma spíše negativní reakce, například Sebastian Vettel označil nové pravidlo za absurdní. Sergio Pérez je jiného názoru.

"Jsem tomu nakloněný, myslím, že to bude vzrušující. Může vám to pomoct, nebo vás to může poškodit, ale já to vidím pozitivně," řekl.

"Myslím, že poslední závod bude díky tomu mnohem lepší, věci se budou moct úplně změnit pro všechny. Vidím to pozitivně, pro mě je to pravidlo OK."

Doposud se hovořilo především o dopadech na šampionát jezdců, a jak už jsme si řekli, v posledních 10 letech by toto pravidlo změnilo tři mistry světa, ale vliv bude mít samozřejmě i na šampionát týmů, kde se také často rozhoduje až v posledním závodě.

Navíc mezi týmy se bojuje o každou pozici, i o tu předposlední, protože jde o nemalé peníze na odměnách.

Další článek: Jezdci si začali vybírat svá stálá čísla

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna