Pérezova nehoda v Monaku bude stát Red Bull až 3 miliony eur, tvrdí Marko | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Pérezova nehoda v Monaku bude stát Red Bull až 3 miliony eur, tvrdí Marko

Konzultant Red Bullu Marko Helmut vyčíslil škody, které rakouský tým utrpěl při nehodě Sergia Péreze v Monaku.

Od zavedení rozpočtových stropů v roce 2021 je každá nehoda pro týmy F1 z finančního hlediska bolestivější než dřív, vzhledem k tomu, že se opravy monopostů počítají jako standardní položka v rozpočtu.

V tomto kontextu připomeňme, že týmy F1 v současnosti hospodaří se základním rozpočtem ve výši maximálně 135 milionů dolarů. Do této částky se však nezapočítává vše  – například mzdy jezdců či náklady na provoz (či pronájem) pohonných jednotek.

Velkou nepříjemnost v tomto ohledu v Monaku prožil Red Bull, jehož jezdec Sergio Pérez měl v závodě velkou nehodu, při které byl jeho vůz značně poškozen.

Poradce rakouského týmu Helmut Marko se nyní vyjádřil k tomu, jakou finanční škodu tím stáj utrpěla.

„Bude nás to stát dva až tři miliony eur,“ uvedl Marko pro Speed Week

„To je samozřejmě vzhledem k rozpočtovému limitu velký problém, protože takové škody ovlivňují rozpočet na vývoj,“ poukázal bývalý pilot F1.

„Také ještě nevíme, jak bude vypadat převodovka a motor. Havárie by tak mohla mít za následek další tresty, pokud bychom museli překročit povolenou kvótu,“ prohlásil dále Marko, který z nehody Péreze nicméně neviní.

„Perez jel v závodní stopě, zatímco Magnussen byl optimistický. Musíme se s tím ale smířit. Riziko takových nehod tu je a my musíme nést náklady,“ dodal smířlivě dlouholetý pracovník Red Bullu.

Doporučujeme

Články odjinud