Péreze ohromilo množství kritiky, ale netrápí ho

Sergio Pérez přiznal, že takovou kritiku, jaká se na něj snesla po závodě v Číně, nečekal. Ale nevěnuje ji moc pozornosti, soustředí se na práci.
Péreze ohromilo množství kritiky, ale netrápí ho

Mexický závodník McLarenu si v Šanghaji prožil náročný víkend, měl několik incidentů a do cíle dojel bez bodů. Vysloužil si tím kritiku, která ho zaskočila.

"U McLarenu všichni sledují vaše výkony, v každém tréninku, v každém závodě," připomněl. "Ohromilo mě, že po třech víkendech, z nichž jsem měl dva dobré, co se týče maximálního využití potenciálu vozu, jsem si jedním špatným vysloužil tolik kritiky. Ale myslím, že je to dost normální a obvyklé pro tým, jako je McLaren."

Ovšem i když kritiku vnímá, nebere ji moc vážně. "Pokud mám být zcela upřímný, netrápí mě. Jsem tu, abych dělal svoji práci, a tento víkend se pokusím odvést maximum, v dalších 16 víkendech také."

Kritiku Pérezovi adresoval dokonce i šéf McLarenu Martin Whitmarsh, když řekl, že by měl být na trati agresivnější.

"Těžko se posuzuje, kdy máte být agresivní, a kdy ne," reagoval Pérez. "Když máte jinou strategii a především šetříte pneumatiky, nejhorší, co můžete udělat, je bojovat s někým, kdo má jinou strategii a je o dvě nebo tři sekundy rychlejší než vy. S tímhle člověkem nebojujete, bojujete s někým, kdo je za vámi. Těžko se to posuzuje."

Další článek: GP Bahrajnu 2013 - přípravy

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00