Péreze letos k Ferrari nepustíme, říká Sauber

Tým Sauber zareagoval na spekulace, podle kterých by mohl Sergio Pérez zamířit už v průběhu letošní sezóny do Ferrari. Odmítl je.
Péreze letos k Ferrari nepustíme, říká Sauber

Massovi stačil jeden závod, aby svými výkony znovu rozpoutal spekulace o vyhazovu z Ferrari. V Malajsii se spekuluje, že Scuderia má smluvně zajištěného studenta své akademie Sergia Péreze, který závodí u Sauberu.

Ředitelka švýcarské stáje Monisha Kaltenbornová ale říká, že Mexičana v průběhu sezóny nepustí. "Pokud je taková poptávka po našem jezdci, lichotí nám to," cituje Kaltenbornovou Autosport. "Není to poprvé, co se něco takového děje."

"Ale jak už jsme řekli dřív, oznámili jsme ho jako svého jezdce. A my tohle děláme na roční bázi, taková je naše pozice na toto téma. Co se bude dít v budoucnu, uvidíme."

Podle Kaltenbornové nemusí mít Sauber obavy, že by o svého jezdce přišel. "Nemyslíme si, že nás čekají těžké časy. Víme, co máme ve svých smlouvách, a věříme si. Myslím, že kdybychom měli obavy, tak by tohle pro nás nebyl ten správný byznys. Oznámili jsme ho jako svého jezdce. Udělali jsme to loni v srpnu, takže pro nás je tato sezóna jasná."

Další článek: O svém návratu jsem měl menší pochybnosti, přiznává Räikkönen

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“