Pérez: Ztrácíme dvě sekundy, o titul McLaren bojovat nebude

Ve Španělsku McLaren nedosáhl pokroku, který potřeboval, aby si zachoval šanci bojovat o vítězství v letošním šampionátu.
Pérez: Ztrácíme dvě sekundy, o titul McLaren bojovat nebude

Wokingský tým sice v pátek nevyzkoušel všechny nové díly, které si připravil, protože některé ještě byly na cestě z továrny, ale optimismus v jeho řadách po trénincích nevládl.

"Nebudeme bojovat vpředu, budeme mít dost velkou ztrátu," hodnotil Button. "Máme na voze hodně viditelných nových dílů a pracujeme naplno, abychom se zlepšili. Ale v tomto sportu jdou vpřed také všichni ostatní. Je to těžké. Na Sebastiana ztrácím už 63 bodů."

V hodnocení současné formy McLarenu byl ještě otevřenější Sergio Pérez, který si při příchodu do týmu dal cíl bojovat o vítězství v šampionátu hned v první sezóně.

"Nebylo by realistické si myslet, že budeme bojovat o titul," přiznal. "Je to pátý závod a my jsme pořád pomalejší o dvě sekundy na kolo."

Další článek: Pneumatiky navíc jsou k ničemu, stěžují si jezdci a týmy

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.