Pérez: Ztrácíme dvě sekundy, o titul McLaren bojovat nebude

Ve Španělsku McLaren nedosáhl pokroku, který potřeboval, aby si zachoval šanci bojovat o vítězství v letošním šampionátu.
Pérez: Ztrácíme dvě sekundy, o titul McLaren bojovat nebude

Wokingský tým sice v pátek nevyzkoušel všechny nové díly, které si připravil, protože některé ještě byly na cestě z továrny, ale optimismus v jeho řadách po trénincích nevládl.

"Nebudeme bojovat vpředu, budeme mít dost velkou ztrátu," hodnotil Button. "Máme na voze hodně viditelných nových dílů a pracujeme naplno, abychom se zlepšili. Ale v tomto sportu jdou vpřed také všichni ostatní. Je to těžké. Na Sebastiana ztrácím už 63 bodů."

V hodnocení současné formy McLarenu byl ještě otevřenější Sergio Pérez, který si při příchodu do týmu dal cíl bojovat o vítězství v šampionátu hned v první sezóně.

"Nebylo by realistické si myslet, že budeme bojovat o titul," přiznal. "Je to pátý závod a my jsme pořád pomalejší o dvě sekundy na kolo."

Další článek: Pneumatiky navíc jsou k ničemu, stěžují si jezdci a týmy

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?