Pérez zpomalil Strolla, potrestán ale nebude

Sergio Pérez podle sportovních komisařů zpomalil Lance Strolla, ale penalizaci mu nedali.

Force India o své dobré startovní pozice nepřijde. Alespoň zatím ne. Sergio Pérez musel po kvalifikaci ke sportovním komisařům. Lance Stroll si stěžoval, že ho v první části kvalifikace zpomalil na přelomu 16. a 17. zatáčky.

Sportovní komisaři, mezi kterými je i mnohonásobný vítěz závodu 24 hodin Le Mans Tom Kristensen, sice připustili, že Stroll byl Pérezem ovlivněn, ale Mexičana nepotrestali. Podle jejich závěrů byla totiž Pérezova pozice způsobena dalším jezdcem na trati.

Jezdci si podle stewardů dělali v nájezdu do 16. zatáčky místo pro své letmé kolo. „Sergio Pérez se chystal na vjezd do rychlého kola a měl před sebou několik vozů,“ píše se v rozhodnutí stewardů.

„Pierre Gasly byl za Pérezem a před 16. zatáčkou Péreze předjel, na což měl právo. Kvůli vlivu Gaslyho se Pérez dostal na vrchol 17. zatáčky ve chvíli, kdy do 17. zatáčky dorazil také Lance Stroll.“

Stroll poté nedokázal odjet druhý pokus kvůli červeným vlajkám po nehodě Romaina Grosjeana.