Pérez získal svou první pole position ve F1. Na 215. pokus

Sergio Pérez ukončil 215 velkých cen dlouhé čekání na svou první pole position ve formuli 1, když pilot Red Bullu vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Saúdské Arábie na městském okruhu v Džiddě.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Pérez získal svou první pole position ve F1. Na 215. pokus | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Posledním kvalifikačním pokusem o 25 tisícin sekundy porazil Charlese Leclerca z Ferrari a připravil jej o druhou pole position sezóny. Po prvních pokusech přitom byl nejrychlejší druhý pilot Ferrari Carlos Sainz. Ten se nezlepšil a propadl se na třetí místo před čtvrtého Maxe Verstappena na druhém red bullu.

Pérez je zároveň prvním Mexičanem ve F1, který vyhrál kvalifikaci.

„Trvalo mi to pár závodů, ale to bylo kolo, neuvěřitelné. Mohl bych zajet 1000 kol, ale nemyslím, že bych tento pokus překonal. Bylo to neuvěřitelné,“ řekl Pérez v rozhovoru po kvalifikaci.

Pérez má z pole position o to větší radost, jelikož neočekával, že se mu podaří v kvalifikaci porazit Ferrari.

„Vzhledem k Ferrari jsme toho od kvalifikace moc nečekali. Soustředili jsme se hlavně na závod, kde je snad porazíme.“

Verstappen doplatil na „příšernou“ sadu pro první pokus v Q3

Až čtvrté místo obsadil v kvalifikaci Max Verstappen. Nizozemci se nepovedl už první kvalifikační pokus v Q3. Následně si postěžoval na měkkou sadu pneumatik, která podle něj měla velmi malou přilnavost.

„V Q1 a Q2 všechno vypadalo dobře. Moje první sada v Q3 ale byla příšerná. Nevím, měl jsem z těch pneumatik úplně jiný pocit,“ řekl Verstappen.

Špatný pocit z prvního pokusu se pak projevil i v tom druhém. „Když máte tak špatnou přípravu a rytmus, jdete na druhou sadu pneumatik... zkrátka jsem se necítil dobře. A také jsem z té sady pneumatik nemohl dostat to, co v Q1 a v Q2.

„Na trati, kde klesá teplota vzduchu i dráhy byste se měli snadno zlepšit, ale pro mě to bylo v průběhu celé kvalifikace špatné. Je to poprvé, co jsem něco takového zažil, takže se na to musím podívat.“

Další článek: Kvůli špatnému nastavení byl vůz neovladatelný, říká Hamilton po výpadku v Q1

Témata článku: , , ,