Pérez: Za dva až tři roky chci bojovat o titul

Sergio Pérez překvapil během Velké ceny Malajsie svým prvním pódiovým umístěním ve formuli 1. Mexičan se ale cítí na víc. Za dva až tři roky chce bojovat o titul mistra světa.
Pérez: Za dva až tři roky chci bojovat o titul

Minulý víkend Mexiko slavilo. Po čtyřiceti letech si totiž jejich jezdec dokázal vyjet umístění na stupních vítězů. Naposledy takového úspěchu dosáhl Pedro Rodríguez při Velké ceně Nizozemska v roce 1971.

V Jižní Americe dokonce Pérezův výkon vyvolal takové nadšení, že ho místní obyvatelé začali srovnávat s trojnásobným mistrem světa Ayrtonem Sennou.

Mexičan se však nedomnívá, že jsou takové řeči momentálně na místě. Je sice hrdý na to, co se mu podařilo dokázat, ale zároveň ví, že zatím na boj o titul mistra světa připraven není.

Během malé tiskové konference ve svém rodném městě Guadalajara na západě Mexika Pérez v pátek prohlásil: "Jsem hrdý na to, že mě lidé srovnávají s takovým závodníkem, jako byl Senna. Bude ale trvat ještě dlouho, než si podobné pochvaly opravdu zasloužím."

Pérez se také musel znovu vypořádat s otázkou na jeho možný přestu do Ferrari. Tuto možnost sice jezdec zamítl, připustil však, že touží po angažmá u jednoho z TOP týmů.

"Mým cílem je přestoupit v budoucnosti do jednoho z větších týmů a bojovat tam o vítězství. Nejdůležitější pro mě je, abych dostal auto, které mi umožní vyhrávat závody. Věřím, že za dva až tři roky budu mít možnost bojovat o titul mistra světa."

Sergio Pérez debutoval ve formuli 1 v minulé sezoně, kdy mu šanci závodit dala švýcarská stáj Sauber.  Během sezony 2011 jezdec dokázal získat celkem 14 bodů. Letos má mexický závodník na svém kontě po dvou odjetých závodech bodů 22.

Další článek: Lifestyle: Nico Hülkenberg