Pérez využil příležitosti a odstartuje ze třetí řady

Sergio Pérez využil zaváhání jezdců z předních týmů formule 1 a v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu obsadil pilot týmu Racing Point pátou pozici.
Pérez využil příležitosti a odstartuje ze třetí řady

Mexičan je jediným jezdcem z celého startovního pole, který v Baku vystoupil na stupně vítězů více než jednou, když v letech 2016 a 2018 obsadil vždy třetí pozici. V Ázerbájdžánu se mu daří také letos, když do závodu odstartuje z pátého místa.

Ke třetí řadě na roštu mu však výrazně pomohli Charles Leclerc z Ferrari, který se jezdeckou chybou vyřadil z kvalifikace už ve druhé části, a Pierre Gasly z Red Bullu, který kvůli penalizaci bude startovat z boxové uličky.

„Byla to skvělá kvalifikace, tým odvedl z pohledu strategie úžasnou práci. Reagovali jsme velmi dobře a udělali jsme všechna správná rozhodnutí, kdy vyjet a nevyjet na trať,“ řekl Pérez.

Miluji Baku. Chci více městských okruhů v kalendáři, říká Pérez

Miluji Baku. Chci více městských okruhů v kalendáři, říká Pérez

„Byla to dlouhá kvalifikace, trať hodně chladla, myslím ale, že jsme odvedli dobrou práci a byli jsme schopni dostat z vozu více. Toto je velmi unikátní trať, jezdci jezdí na limitu. V každém kole musíte být na limitu, aniž byste udělali chybu, což si vyžádá spoustu odhodlání a sebejistoty. Bude to dlouhý závod, máme kolem sebe velmi rychlá auta, ale tady v Baku se může stát cokoliv. Jediná chyba vás může stát hodně, je důležité zůstat v klidu a myslím, že pokud se nám podaří dokončit závod, měli bychom získat dobré body,“ dodává Pérez, který letos zatím skončil nejlépe osmý v Číně.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (14) Další článek: Zasloužil jsem si to, říká Leclerc k nehodě v kvalifikaci
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00