Pérez využil příležitosti a odstartuje ze třetí řady

Sergio Pérez využil zaváhání jezdců z předních týmů formule 1 a v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu obsadil pilot týmu Racing Point pátou pozici.
Pérez využil příležitosti a odstartuje ze třetí řady

Mexičan je jediným jezdcem z celého startovního pole, který v Baku vystoupil na stupně vítězů více než jednou, když v letech 2016 a 2018 obsadil vždy třetí pozici. V Ázerbájdžánu se mu daří také letos, když do závodu odstartuje z pátého místa.

Ke třetí řadě na roštu mu však výrazně pomohli Charles Leclerc z Ferrari, který se jezdeckou chybou vyřadil z kvalifikace už ve druhé části, a Pierre Gasly z Red Bullu, který kvůli penalizaci bude startovat z boxové uličky.

„Byla to skvělá kvalifikace, tým odvedl z pohledu strategie úžasnou práci. Reagovali jsme velmi dobře a udělali jsme všechna správná rozhodnutí, kdy vyjet a nevyjet na trať,“ řekl Pérez.

Miluji Baku. Chci více městských okruhů v kalendáři, říká Pérez

Miluji Baku. Chci více městských okruhů v kalendáři, říká Pérez

„Byla to dlouhá kvalifikace, trať hodně chladla, myslím ale, že jsme odvedli dobrou práci a byli jsme schopni dostat z vozu více. Toto je velmi unikátní trať, jezdci jezdí na limitu. V každém kole musíte být na limitu, aniž byste udělali chybu, což si vyžádá spoustu odhodlání a sebejistoty. Bude to dlouhý závod, máme kolem sebe velmi rychlá auta, ale tady v Baku se může stát cokoliv. Jediná chyba vás může stát hodně, je důležité zůstat v klidu a myslím, že pokud se nám podaří dokončit závod, měli bychom získat dobré body,“ dodává Pérez, který letos zatím skončil nejlépe osmý v Číně.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Zasloužil jsem si to, říká Leclerc k nehodě v kvalifikaci

18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10