Pérez využil příležitosti a odstartuje ze třetí řady

Sergio Pérez využil zaváhání jezdců z předních týmů formule 1 a v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu obsadil pilot týmu Racing Point pátou pozici.
Pérez využil příležitosti a odstartuje ze třetí řady

Mexičan je jediným jezdcem z celého startovního pole, který v Baku vystoupil na stupně vítězů více než jednou, když v letech 2016 a 2018 obsadil vždy třetí pozici. V Ázerbájdžánu se mu daří také letos, když do závodu odstartuje z pátého místa.

Ke třetí řadě na roštu mu však výrazně pomohli Charles Leclerc z Ferrari, který se jezdeckou chybou vyřadil z kvalifikace už ve druhé části, a Pierre Gasly z Red Bullu, který kvůli penalizaci bude startovat z boxové uličky.

„Byla to skvělá kvalifikace, tým odvedl z pohledu strategie úžasnou práci. Reagovali jsme velmi dobře a udělali jsme všechna správná rozhodnutí, kdy vyjet a nevyjet na trať,“ řekl Pérez.

Miluji Baku. Chci více městských okruhů v kalendáři, říká Pérez

Miluji Baku. Chci více městských okruhů v kalendáři, říká Pérez

„Byla to dlouhá kvalifikace, trať hodně chladla, myslím ale, že jsme odvedli dobrou práci a byli jsme schopni dostat z vozu více. Toto je velmi unikátní trať, jezdci jezdí na limitu. V každém kole musíte být na limitu, aniž byste udělali chybu, což si vyžádá spoustu odhodlání a sebejistoty. Bude to dlouhý závod, máme kolem sebe velmi rychlá auta, ale tady v Baku se může stát cokoliv. Jediná chyba vás může stát hodně, je důležité zůstat v klidu a myslím, že pokud se nám podaří dokončit závod, měli bychom získat dobré body,“ dodává Pérez, který letos zatím skončil nejlépe osmý v Číně.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Zasloužil jsem si to, říká Leclerc k nehodě v kvalifikaci