Pérez využil příležitosti a odstartuje ze třetí řady

Sergio Pérez využil zaváhání jezdců z předních týmů formule 1 a v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu obsadil pilot týmu Racing Point pátou pozici.
Pérez využil příležitosti a odstartuje ze třetí řady

Mexičan je jediným jezdcem z celého startovního pole, který v Baku vystoupil na stupně vítězů více než jednou, když v letech 2016 a 2018 obsadil vždy třetí pozici. V Ázerbájdžánu se mu daří také letos, když do závodu odstartuje z pátého místa.

Ke třetí řadě na roštu mu však výrazně pomohli Charles Leclerc z Ferrari, který se jezdeckou chybou vyřadil z kvalifikace už ve druhé části, a Pierre Gasly z Red Bullu, který kvůli penalizaci bude startovat z boxové uličky.

„Byla to skvělá kvalifikace, tým odvedl z pohledu strategie úžasnou práci. Reagovali jsme velmi dobře a udělali jsme všechna správná rozhodnutí, kdy vyjet a nevyjet na trať,“ řekl Pérez.

Miluji Baku. Chci více městských okruhů v kalendáři, říká Pérez

Miluji Baku. Chci více městských okruhů v kalendáři, říká Pérez

„Byla to dlouhá kvalifikace, trať hodně chladla, myslím ale, že jsme odvedli dobrou práci a byli jsme schopni dostat z vozu více. Toto je velmi unikátní trať, jezdci jezdí na limitu. V každém kole musíte být na limitu, aniž byste udělali chybu, což si vyžádá spoustu odhodlání a sebejistoty. Bude to dlouhý závod, máme kolem sebe velmi rychlá auta, ale tady v Baku se může stát cokoliv. Jediná chyba vás může stát hodně, je důležité zůstat v klidu a myslím, že pokud se nám podaří dokončit závod, měli bychom získat dobré body,“ dodává Pérez, který letos zatím skončil nejlépe osmý v Číně.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (14) Další článek: Zasloužil jsem si to, říká Leclerc k nehodě v kvalifikaci
9:48 | V Praze až do neděle probíhá tradiční akce Legendy. Vidět můžete i vozy F1 nebo si vyzkoušet výměnu pneumatik. odkaz
18. května | Fast Friday: Alonso 24. a 77 kol. Nejrychlejší Conor Daly
17. května | V sobotu a v neděli jsou na Eurosportu 2 závody WTCR ze Zandvoortu, tak se můžete podívat na další (staronovou) destinace F1...
17. května | Racing Point popírá, že je Montoya novým mentálním koučem Lance Strolla. Kolumbijský jezdec navštívil GP Španělska.

GP Monaka 2019

Čtvrtek 23. května 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. května 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. května 2019
Závod 15.10