Pérez: Vysoké teploty mohou celé startovní pole velmi promíchat

I přesto, že včerejší kvalifikace nedopadla pro Sergia Péreze zcela podle představ, neztrácí pilot Sauberu před závodem optimismus.
Pérez: Vysoké teploty mohou celé startovní pole velmi promíchat

V Montrealu jsou na nedělení odpoledne předpovídány vysoké teploty, což by mohlo podle mexického závodníka přinést velmi zajímavý závod. Pérez, jenž odstartuje z patnáctého místa, se domnívá, že hlavní roli opět sehrají pneumatiky Pirelli.

"Jsem optimistický. Chci být do závodu velmi optimistický, protože z této pozice nemáme co ztratit," dobře ví Mexičan. "S těmi vysokými teplotami bude velmi zajímavé sledovat, jak budou pneumatiky a vůz fungovat, protože v takto vysokých teplotách jsme tyto (super měkké) pneumatiky ještě nezkoušeli. Myslím si, že závod bude velmi zajímavý."

Švýcarskému týmu se v dosavadním průběhu víkendu na okruhu Gillese Villeneuva příliš nedaří. Jednou z možných příčin jsou podle Péreze dlouhé rovinky, které vozům z Hinwilu nevyhovují.

"Abychom dosáhli maximální rychlosti, musíme jezdit s menším přítlakem než naši soupeři, takže to není ideální. A proto tady nejsme tak konkurenceschopní," má jasno mexický jezdec.

Další článek: Red Bull nemá proti nařízením FIA žádné námitky

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10