Pérez vyrovnal v Rusku letošní kvalifikační maximum

Sergio Pérez z týmu Racing Point odstartuje do Velké ceny Ruska ze čtvrté pozice. Vyrovnal tím svůj nejlepší kvalifikační výsledek v letošní sezóně formule 1.
Pérez vyrovnal v Rusku letošní kvalifikační maximum

Pérez čtvrtý skončil v kvalifikaci letos už v Maďarsku, Španělsku a na italské Monze.

„S naší dnešní výkonností jsem velmi spokojen. Myslím, že čtvrté místo bylo maximem, protože Max (Verstappen) a dva jezdci Mercedesu dnes byli velmi silní. Dokázali jsme se kvalifikovat před naše nejbližší soupeře, což je hlavní,“ řekl Pérez.

„Byla to těžká kvalifikace, protože se neustále měnil vítr a bylo i přerušení červenou vlajkou. Dosáhnout tady na stupně vítězů může být obtížné, ale na startu se může stát cokoliv. Když budeme mít dobrý start a budeme se dobře starat o pneumatiky, myslím, že v neděli můžeme bojovat o dobrý výsledek.“

Stroll letos podruhé mimo Q3

Do závěrečné části kvalifikace se letos podruhé neprobojoval druhý pilot týmu Lance Stroll. Kanaďan doplatil na nehodu Sebastiana Vettela v Q2, kvůli které musel přerušit svůj druhý pokus.

Po restartu zbýval čas na jedno měřené kolo. Do toho ale Stroll nakonec ani nevyrazil, jelikož při čekání ve frontě vozů na otevření boxů museli mechanici jeho vůz vypnout, aby zabránili přehřívání pohonné jednotky.

„Všichni jsme byli připraveni na poslední minuty Q2 a po červené vlajce toužili vyjet na trať. Když jsme ale čekali v boxové uličce, motor se začal přehřívat, takže jsme v rámci opatření vypnuli vůz. Je to frustrující, protože jsme letos pravidelně postupovali do Q3,“ řekl třináctý Stroll.

Další článek: Leclercovi těsně unikl postup do Q3, Vettel nad ferrari dvakrát ztratil kontrolu

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.