Pérez: Výjezd safety caru pro mě znamenal stopku na cestě za druhým místem  | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Pérez: Výjezd safety caru pro mě znamenal stopku na cestě za druhým místem

Sergio Pérez v Číně v boji o druhé místo podlehl Landovi Norrisovi. Mexičan podle svých slov neuspěl kvůli nevhodně načasované neutralizaci závodu.

I když se Sergio Pérez dokázal pro letošní GP Číny kvalifikovat do první řady, nakonec se musel smířit s „až“ třetím místem v cíli.

Mexičan nejprve ztratil jednu pozici na startu, ale to ho příliš mrzet nemuselo, protože si vzal druhou příčku brzy zpět.

Větším problémem pro Péreze byla pozdější aktivace virtuálního safety caru a následně i výjezd reálného zpomalovacího vozu. Neutralizace totiž nastala ve chvíli, kdy měl jezdec Red Bullu za sebou již první zastávku v boxech, zatímco Lando Norris a Charles Leclerc ještě ne, takže tito dva jezdci získali vůči Mexičanovi „zastávku zdarma“ a dostali se před něj.

Pérez se sice následně dokázal dostat před Leclerca, ale na Norrise již nestačil.

„V tu chvíli (po předjetí Leclerca, pozn. red.) byl můj odstup už poměrně velký a vzhledem k tomu, jak dobré bylo jeho tempo v prvním stintu z hlediska degradace pneumatik, věděl jsem, že to bude těžké," řekl Perez, jehož slova cituje Autosport.

„Měli jsme v podstatě stejné tempo. Po souboji s Charlesem pro mě vše skončilo,“ nechal se slyšet mexický jezdec s tím, že si bitvou s jezdcem Ferrari značně opotřeboval pneumatiky.

„Jde o okruh s poměrně vysokou degradací (pneumatik) a já na to doplatil,“ lamentoval Pérez, kterého se zastal i jeho šéf z Red Bullu Christian Horner.

„Safety car vyjel v nevhodnou dobu. Propadl se za Landa a Charlese a myslím, že se musel hodně snažit, aby ho předjel. Asi v tu chvíli příliš tlačil na pneumatiky, což mu následně chybělo. Myslím, že bez výjezdu safety caru bychom měli double,“ zhodnotil Pérezův závod Horner.

Doporučujeme

Články odjinud