Pérez: Vyděsil jsem se, když se vůz převrátil

O největší vzrušení se během pátečních tréninků na Velkou cenu Maďarska postaral svou havárií Sergio Pérez.
Pérez: Vyděsil jsem se, když se vůz převrátil

Mexičan ztratil v prvním tréninku kontrolu nad svým vozem poté, co na jeho force indii selhalo pravé zadní zavěšení, Pérez se roztočil a narazil do bariéry. Následně se jeho vůz ocitl koly vzhůru.

Pro Péreze to znamenalo konec dnešních jízd. Tým se navíc rozhodl nenasadit do odpoledního tréninku ani vůz Nica Hülkenberga.

„Byl to pro nás obtížný den, jelikož se snažíme pochopit selhání zadního zavěšení na Sergiově voze,” řekl Otmar Szafnauer z Force Indie.

„Nehoda narušila náš ranní program a my se rozhodli pro jistotu nezúčastnit odpoledního tréninku, dokud nezjistíme příčinu toho problému.”

It's at this point you know there's no saving it... Glad to say Sergio Perez is still in good shape after this shunt! #F1

Fotka zveřejněná uživatelem Will Hussey (@racinghumour),

„To vyšetřování stále trvá a bude pokračovat i večer, abychom se ujistili, že v sobotu můžeme pokračovat.”

Samotný Pérez vyvázl z havárie nezraněn. Jak sám ale přiznal, hodně jej celý incident vyděsil.

„Bylo to docela dramatické, ztratil vůz v takové rychlosti,” řekl Pérez. „Náraz nebyl tak silný, když jsem se ale převracet, trochu jsem se vyděsil. Vystupování z vozu bylo trochu náročné, ale naštěstí se nic nestalo. Jsem tu a těším se na zítra.”

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Prohlášení týmů po pátku: problémy s technikou přinesly nehody

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.