Pérez volá po přísnějším trestání Maldonada, ten to odmítá

Pastor Maldonado se nedomnívá, že by měl změnit jezdecký styl. Incidenty, za které je trestán, podle něj nejsou důsledkem přílišné agresivity.
Pérez volá po přísnějším trestání Maldonada, ten to odmítá

Maldonado měl v posledních závodech několik nehod a Sergio Pérez apeloval na Mezinárodní automobilovou federaci, aby Venezuelana trestala tvrději, protože jezdí nebezpečně. Sám Maldonado si to ale nemyslí.

"Mám podporu týmu, protože on má veškerá data. Když jsme byli u stewardů, jasně vyšlo najevo, že jsem ztratil kontrolu nad vozem," řekl o své kolizi s Pérezem v Silverstonu pro Autosport.

"Myslím, že mám smůlu. Akceptoval jsem trest za kolizi s Lewisem (Hamiltonem ve Valencii), i když jsem měl trochu smůlu, protože jsem najel na obrubník a ztratil přilnavost vpředu. Tam to bylo kolo a půl před koncem a bojoval jsem, ale tady závod teprve začal."

"Dnes oba vozy závodily a měly aktivované DRS. Já jsem najel na vnitřek trati, takže ta pozice byla moje. Zabrzdil jsem pozdě, měl jsem studené pneumatiky a špatný úhel pro zatočení, takže jsem ztratil kontrolu nad vozem, je to zřejmé."

"V předchozích závodech na začátku roku jsem byl čistý a neměl jsem žádné problémy, a to jsem měl víc soubojů, protože jsem byl uprostřed pole. Dnes jsem byl dokonce mírný ke Kimimu a pozici jsem mu nechal. Jel jsem opatrně, protože závod je dlouhý, degradace pneumatik velká a naše auto je v degradaci dobré."

S tím však nesouhlasí Pérez, který se stal Maldonadovou obětí už letos v Monaku. "Pastor je jezdec, který nerespektuje ostatní jezdce. To je prostě fakt," řekl pro BBC. "Všem dělá starost."

"Je to jezdec, který neví, že riskujeme své životy, a nemá vůbec žádný respekt. Ani není blízko, prostě nemá vůbec žádný respekt. S tím, jak jezdí, by podle mě měli něco udělat stewardi, protože to není poprvé, co se něčeho dopustil. Dopady to má na mnoho dalších jezdců, nejsem sám."

Za kolizi s Pérezem v Británii dostal Maldonado napomenutí a pokutu 25 tisíc eur.

Další článek: McLaren na domácí půdě propadl, jezdci mají obavy

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10