Pérez vítá mírnější přístup sportovních komisařů

Sergio Pérez přivítal mírnější přístup sportovních komisařů k závodním incidentům. Podle Mexičana by se ale situace neměla zcela vymknout kontrole.
Pérez vítá mírnější přístup sportovních komisařů

Niki Lauda by nejraději nechal všechny závodní incidenty na pokoji. Místo trestů by si to prý měli jezdci vyříkat mezi sebou.

Realita je trochu jiná. V pravidlech to samozřejmě zakořeněno není, ale sportovní komisaři ctí doporučení Komise formule 1 a přistupují k incidentům mezi jezdci mnohem mírněji a benevolentněji. Trest padne jen v případě, kdy byla nehoda vážná a viník jednoznačný.

Pérezovi vyhovuje mnohem více tento přístup než Laudova absolutní tolerance. Podle pilota Force Indie musí existovat limity.

Podle mého názoru to, za co mi dali trest v Montrealu, bylo trochu moc, protože oba jsme přispěli k nehodě. Od té doby se to změnilo tak, že v budoucnu by pravděpodobně trest už nepadl a to je zcela spravedlivé a správné. Pokud se ale jezdec dopustí zcela zřejmé chyby a zničí závod druhému jezdci, měl by být potrestán, ale ne v tak obtížných případech, jako jsme měli v Montrealu. Musíme najít rovnováhu, říká Pérez.

Diskuze (2) Další článek: Marko: Sainz musí nejdříve vyhrát v sérii Renault
10:48 | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.