Pérez vidí 95procentní šanci na setrvání ve formuli 1

Uplynulý týden přinesl pokrok v jednání o budoucnosti Sergia Péreze a mexický pilot je teď optimista, že ve formuli 1 vydrží.
Pérez vidí 95procentní šanci na setrvání ve formuli 1

Pérez končí po roce u McLarenu a musí si hledat nové místo. Zatímco v Austinu byl spíše skeptický, v Interlagosu hovořil jinak.

"Určitě to teď vypadá lépe než před sedmi dny," řekl. "V tomto ohledu jsme pokročili, což je pozitivní. Ale jak všichni víme, pokud ve formuli 1 nemáte smlouvu, nemáte nic. Já věřím, že získám sedačku, která mě udrží motivovaného, abych dosáhl svých snů ve formuli 1."

Možností má Pérez několik, ale všechny je nevyjmenoval. "Jsou tu možnosti a jedna z nich je návrat k Sauberu. Ale jsou tu i další možnosti, kterými se teď zabýváme. Force India může být také možnost, ale žádná opravdu vážná jednání nevedeme. Ne všechny týmy oznámily jezdce, takže určitě hledáme, co bude pro moji budoucnost nejlepší možnost."

Pravděpodobnost na setrvání ve formuli 1 vidí pozitivně. "Je velmi vysoká, řeknu 95 procent, ale těch zbylých pět procent je pořád hodně. Můžu tu být, nebo také ne, ale dost věřím, že budu."

Pérez zároveň nepopřel, že důležitou roli hrají peníze, pomáhá mu Mexiko. A to ne na úkor Estebana Gutiérreze. "Myslím, že máme štěstí, že oba můžeme mít dobrý finanční balík. Všichni víme, není to tajemství, že pokud nejste v jednom ze čtyř top týmů, ostatní se finančně trápí."

"Samozřejmě to pomáhá (finanční podpora), ale také pomáhá můj talent a nakonec věřím, že jsem celkově velmi silný, takže bych měl být v dobré pozici, abych si našel dobrou sedačku. Mám velké štěstí, že za mnou stojí moje země, opravdu mě podporuje, abych zůstal ve formuli 1. To určitě pomáhá."

Další článek: GP Brazílie 2013 - přípravy