Pérez: V letošním roce bude na Ocona vyvíjen tlak

Esteban Ocon v minulém roce absolvoval první kompletní sezónu ve formuli 1. Mladý Francouz v barvách Force Indie v ní zazářil několika výsledky a podle jeho týmového kolegy Sergia Péreze tak bude v letošním roce pod tlakem.
Pérez: V letošním roce bude na Ocona vyvíjen tlak

Ocon, který před loňskou sezónou přišel do Force Indie po devíti závodech v barvách Manoru, bodoval v osmnácti z dvaceti loňských závodů. V konečném hodnocení přitom získal o 13 bodů méně než Pérez.

Pérez si je vědom schopností svého týmového kolegy, a proto má pro letošní sezónu jasný cíl: porazit Ocona.

„Bude na něj tlak, protože je to jeho druhý rok s týmem a všichni od něj budou očekávat velké věci. Myslím, že to znovu bude velmi těsné,“ řekl Pérez.

Na Péreze přitom Oconova výkonnost zapůsobila a věří, že kvalitní příprava bude v boji s ním klíčová.

„Rozhodně Estebana uznávám. Má hodně talentu a zkušeností. Do formule 1 přišel velmi dobře připraven. Byl už dost vyspělý a hodně toho uměl, takže byl okamžitě rychlý.“

Ocon si nechal od Wolffa poradit pro souboj s Pérezem

Ocon si nechal od Wolffa poradit pro souboj s Pérezem

„Rozhodně odvedl velmi dobrou práci. Není tajemstvím, že je velmi dobrým jezdcem a jedním z pilotů budoucnosti. Jeho jezdecký styl je velice srovnatelný s (bývalým týmovým kolegou) Nikem (Hülkenbergem). Jsou si velmi podobní.“

Ve Velké ceně Singapuru nasadila Force India velký balíček vylepšení, který však Pérezovi podle jeho slov nesedl tak dobře jako Oconovi.

„Přivezli jsme nějaká vylepšení a když jsme podle nich nastavili vůz, měl jsem problémy s vyvážením,“ přiznal Pérez.

„Necítil jsem se dobře v jízdě na jedno rychlé kolo. Esteban byl najednou v kvalifikaci poměrně silný, v té době jsem se trápil. Jsem ale rád, že jsme to dokázali opravit. Velmi dobře dokážeme pochopit, co je špatně.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (20) Další článek: Marrákeš ePrix: Rosenqvist v závěru okradl o vítězství Buemiho
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.