Pérez v Baku znovu na pódiu, Ocona vyřadila kolize s Räikkönenem

Nečekaných stupňů vítězů dosáhl v událostmi nabité Velké ceně Ázerbájdžánu na městské trati v Baku Sergio Pérez z týmu Force India, který skončil na třetí pozici. Jeho týmový kolega Esteban Ocon odstoupil už v prvním kole po kontaktu s Kimim Räikkönenem.
Pérez v Baku znovu na pódiu, Ocona vyřadila kolize s Räikkönenem

Ocon s Räikkönenem bojovali v prvním kole závodu o šestou pozici, když do třetí zatáčky vjeli vedle sebe. Mezi oběma jezdci došlo ke kontaktu, po kterém skončil Oconův monopost v bariéře.

Francouz, pro kterého je to teprve druhé odstoupení v kariéře formule 1, po závodě vinil z kolize Räikkönena, který nakonec obsadil druhé místo. Sportovní komisaři budou incident po závodě řešit.

„Měl jsem skvělý start, opravdu dobrý. Ve druhé zatáčce jsem ho dokázal předjet, na rovince jsem byl před ním. Byl jsem před ním celým vozem, on byl vzadu,“ řekl Ocon pro Canal +.

„Nevím, co dělal, pustil brzdu a trefil mě. Rozhodně je to po skvělém začátku víkendu promarněná příležitost. Co chceme vzkázat Kimimu? On nemluví. Včera udělal jednu chybu, dnes další,“ dodal Ocon v reakci na Räikkönenovu chybu v kvalifikaci, kdy musel ve třetím sektoru na výjezdu ze zatáčky krotit začínající smyk.

Pérez poosmé na stupních vítězů

Poosmé v kariéře ve formuli 1 dosáhl na stupně vítězů Sergio Pérez, který přitom na třetí pozici skončil naposledy před dvěma lety při premiéře závodu F1 v ulicích Baku.

„Bylo to jako na horské dráze,“ řekl Pérez. „Bylo tam všechno. Obtížná jízda i poškozené přední křídlo, takže jsem musel do boxů. Pak jsme měli penalizaci, kterou jsem si musel odpykat.

Na konci při restartu jsem ale zjistil, že je ten závod z mého pohledu zajímavý. Byl jsem na super měkké směsi pneumatik, zatímco ostatní byli na ultra měkké. Nebyla to chyba ze strany týmu nebo tak, byla to jediná směs, kterou jsme měli.

Bylo velmi obtížné zahřát pneumatiky. Byl jsem rád, že jsem si při restartu udržel svou rychlost. Pak jsem viděl, že všichni přede mnou se trápili ještě více. Sebastian (Vettel) měl vybrzděnou plošku, v tom jsem viděl příležitost a šel jsem do toho. Musel jsem si udržet dobrý rytmus, snažil jsem se být blízko za Räikkönenem, abych měl jistotu, že se Sebastian nedostane příliš blízko za mě. Poslední dvě kola, když se z toho Sebastian dostal, byla neuvěřitelná. Já byl na super měkkých pneumatikách a myslím, že to byla dvě nejlepší kola mé kariéry.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Video: Kolize jezdců Red Bullu v Baku

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.