Pérez v Baku znovu na pódiu, Ocona vyřadila kolize s Räikkönenem

Nečekaných stupňů vítězů dosáhl v událostmi nabité Velké ceně Ázerbájdžánu na městské trati v Baku Sergio Pérez z týmu Force India, který skončil na třetí pozici. Jeho týmový kolega Esteban Ocon odstoupil už v prvním kole po kontaktu s Kimim Räikkönenem.
Pérez v Baku znovu na pódiu, Ocona vyřadila kolize s Räikkönenem

Ocon s Räikkönenem bojovali v prvním kole závodu o šestou pozici, když do třetí zatáčky vjeli vedle sebe. Mezi oběma jezdci došlo ke kontaktu, po kterém skončil Oconův monopost v bariéře.

Francouz, pro kterého je to teprve druhé odstoupení v kariéře formule 1, po závodě vinil z kolize Räikkönena, který nakonec obsadil druhé místo. Sportovní komisaři budou incident po závodě řešit.

„Měl jsem skvělý start, opravdu dobrý. Ve druhé zatáčce jsem ho dokázal předjet, na rovince jsem byl před ním. Byl jsem před ním celým vozem, on byl vzadu,“ řekl Ocon pro Canal +.

„Nevím, co dělal, pustil brzdu a trefil mě. Rozhodně je to po skvělém začátku víkendu promarněná příležitost. Co chceme vzkázat Kimimu? On nemluví. Včera udělal jednu chybu, dnes další,“ dodal Ocon v reakci na Räikkönenovu chybu v kvalifikaci, kdy musel ve třetím sektoru na výjezdu ze zatáčky krotit začínající smyk.

Pérez poosmé na stupních vítězů

Poosmé v kariéře ve formuli 1 dosáhl na stupně vítězů Sergio Pérez, který přitom na třetí pozici skončil naposledy před dvěma lety při premiéře závodu F1 v ulicích Baku.

„Bylo to jako na horské dráze,“ řekl Pérez. „Bylo tam všechno. Obtížná jízda i poškozené přední křídlo, takže jsem musel do boxů. Pak jsme měli penalizaci, kterou jsem si musel odpykat.

Na konci při restartu jsem ale zjistil, že je ten závod z mého pohledu zajímavý. Byl jsem na super měkké směsi pneumatik, zatímco ostatní byli na ultra měkké. Nebyla to chyba ze strany týmu nebo tak, byla to jediná směs, kterou jsme měli.

Bylo velmi obtížné zahřát pneumatiky. Byl jsem rád, že jsem si při restartu udržel svou rychlost. Pak jsem viděl, že všichni přede mnou se trápili ještě více. Sebastian (Vettel) měl vybrzděnou plošku, v tom jsem viděl příležitost a šel jsem do toho. Musel jsem si udržet dobrý rytmus, snažil jsem se být blízko za Räikkönenem, abych měl jistotu, že se Sebastian nedostane příliš blízko za mě. Poslední dvě kola, když se z toho Sebastian dostal, byla neuvěřitelná. Já byl na super měkkých pneumatikách a myslím, že to byla dvě nejlepší kola mé kariéry.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (25) Další článek: Video: Kolize jezdců Red Bullu v Baku
9:05 | Vandoorne by mohl odejít do formule E a závodit za tým HWA. Ten má jezdce představit 8. října.
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10