Pérez unikl penalizaci za souboj s Bottasem

Sergio Pérez předjel v závěru závodu Valtteriho Bottase. Na souboj se podívali sportovní komisaři, kteří ho však rozklíčovali ještě před vyhlášením na stupních vítězů. Trest nepadl.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Pérez unikl penalizaci za souboj s Bottasem | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Bottasovi odcházeli pneumatiky. Pérez je měl čerstvější a dokázal Fina dojet a ve 49. kole předjet. Mexičan se však při souboji po rychlé pravotočivé zatáčce Signes dostal mimo trať. Penalizace nakonec nepadla. 

Podle sportovních komisařů Pérez vyjel mimo trať až poté, co dokončil předjížděcí manévr. Kromě toho tím nezískal výhodu& – spíše ho to stálo čas. 

„Prvních pět až deset kol bylo auto kvůli větru v podstatě neovladatelné,“ řekl Pérez. „Dnes jsme měli menší přítlak, takže bylo dost těžké se udržet na trati. Ale pak se vítr asi uklidnil a trať se zlepšovala. Začal jsem chytat větší rytmus a podařilo se nám v prvním stintu jet docela dlouho.“

„Myslím, že se to ke konci opravdu vyplatilo. Degradace byla dnes o dost vyšší, než se očekávalo. Myslím, že jsme odjeli skvělý závod a tým zvolil skvělou strategii. Jsem šťastný, že jsme dnes vyhráli závod a získali dobré body pro tým.“

Váš názor Další článek: Grand Prix Francie 2021: Nejrychlejší kola a strategie
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00