Pérez unikl penalizaci za souboj s Bottasem

Sergio Pérez předjel v závěru závodu Valtteriho Bottase. Na souboj se podívali sportovní komisaři, kteří ho však rozklíčovali ještě před vyhlášením na stupních vítězů. Trest nepadl.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Pérez unikl penalizaci za souboj s Bottasem | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Bottasovi odcházeli pneumatiky. Pérez je měl čerstvější a dokázal Fina dojet a ve 49. kole předjet. Mexičan se však při souboji po rychlé pravotočivé zatáčce Signes dostal mimo trať. Penalizace nakonec nepadla. 

Podle sportovních komisařů Pérez vyjel mimo trať až poté, co dokončil předjížděcí manévr. Kromě toho tím nezískal výhodu& – spíše ho to stálo čas. 

„Prvních pět až deset kol bylo auto kvůli větru v podstatě neovladatelné,“ řekl Pérez. „Dnes jsme měli menší přítlak, takže bylo dost těžké se udržet na trati. Ale pak se vítr asi uklidnil a trať se zlepšovala. Začal jsem chytat větší rytmus a podařilo se nám v prvním stintu jet docela dlouho.“

„Myslím, že se to ke konci opravdu vyplatilo. Degradace byla dnes o dost vyšší, než se očekávalo. Myslím, že jsme odjeli skvělý závod a tým zvolil skvělou strategii. Jsem šťastný, že jsme dnes vyhráli závod a získali dobré body pro tým.“

Další článek: Grand Prix Francie 2021: Nejrychlejší kola a strategie