Pérez: U McLarenu je mnohem více odlišností, než jsem čekal

Sergio Pérez byl první den testů s McLarenem zaskočený, na jaké množství změn si musí po přestupu ze Sauberu zvykat.
Pérez: U McLarenu je mnohem více odlišností, než jsem čekal

Pérez jezdil ve středu a ve výsledkové listině mu patřilo sedmé místo. "Je to mnohem více jiné, než jsem očekával, ty pocity," řekl. "Když sedíte v jiné sedačce, musíte se přizpůsobit jiné pozici, jinému způsobu držení volantu. Téměř všechno je jiné, od pedálů až po volant."

"Je to jako začínat od nuly, ale jdeme správným směrem. Měli jsme neuvěřitelný den. Jsem spokojenější, než jsem očekával. Ještě musím vyřešit pár věcí, aby byl můj kokpit pohodlnější, ale i tak jsme měli neuvěřitelný den a získali hodně dobrých dat."

A jak mexický pilot vnímá výkonnost McLarenu MP4-28? "Nevíme, jak jsme konkurenceschopní, ale můžu říct, že to auto se chová dobře. Příštích pět dní, které budu jezdit, nás čeká hodně práce, zůstaneme soustředění, protože jdeme správným směrem."

Srovnání s loňským sauberem není možné. "Těžko můžu ty vozy teď porovnávat, protože máme jiné pneumatiky. Jerez je velmi odlišný okruh, ale řekl bych, že mechanická přilnavost je dobrá, ale také aerodynamika. Je to velmi kompletní vůz. Jsem spokojený s autem, které mám."

Další článek: Hamilton má navzdory nehodě pozitivní dojmy

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.