Pérez teď může závodit bez přehnaného tlaku, věří Horner

Šéf Red Bullu Christian Horner si myslí, že by Sergio Pérez mohl paradoxně těžit z toho, že v posledních závodech nabral velkou ztrátu na lídra šampionátu Maxe Verstappena.
Pérez teď může závodit bez přehnaného tlaku, věří Horner

Oba měli na svém kontě po dvou výhrách a oba v průběžném hodnocení dělilo pouhých šest bodů. Taková byla situace mezi obhájcem titulu Maxem Verstappenem a Sergiem Pérezem.

Po vítězství Péreze v GP Ázerbájdžánu se dokonce začaly objevovat hlasy, že by Mexičan letos možná mohl ohrozit Verstappena v boji o mistrovský primát.

V následujících třech závodech však Nizozemec takové úvahy utnul, když dokázal třikrát v řadě zvítězit a rozdílem třídy zastínit svého kolegu z Red Bullu, jemuž se nevyhnuly ani nevynucené chyby v kvalifikacích na Velkou cenu Monaka a Španělska.

Verstappen má po sedmi závodech na Péreze 53 bodů k dobru a vše nasvědčuje tomu, že míří za svým třetím titulem.

Podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera by však nemusela momentální situace přinášet pro Péreze pouze negativa.

„Myslím, že při pohledu na rozdíl mezi oběma jezdci, který je nyní dost značný, mu to v mnoha ohledech sejme tlak z ramen. Řekl bych, že mu to umožní, aby se nyní uvolnil, nevyvíjel na sebe tlak a znovu našel formu, kterou měl v těch prvních závodech,“ uvedl Horner, kterého citoval Autosport.

„Víme, čeho je Checo schopen. V Ázerbájdžánu a v Saudské Arábii jsme to už letos viděli. Jsem si jistý, že v blízké budoucnosti znovu najde svou formu,“ je přesvědčen týmový principál Red Bullu.

Dobrý výkon v závodě ve Španělsku

Horner je zároveň toho názoru, že by odrazovým můstkem pro Péreze mohl být i závod v Barceloně, ve kterém po startu z 11. příčky dojel čtvrtý.

„Na základě simulací měl v případě čistého závodu dosáhnout na páté místo. Nakonec byl čtvrtý, takže o jednu pozici výše. Měli jsme pocit, že Ferrari bude mít možná lepší závodní tempo, než mělo. V závěru se dostal na pár sekund od pódia a pronásledoval George (Russella, pozn. red.). Od Checa to byla dobrá stíhací jízda, hlavně ve druhé polovině závodu,“ dodal Horner.

Další článek: Ferrari má první řadu v Le Mans! Pole position získal Fuoco

Témata článku: , ,